Диван на коліщатках в темній вітальні

На Франківщині захворюваність на кір залишається високою

Автор: Орися Корчун
08/11/2018 10:46
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, упродовж 44-го тижня 2018 року на кір захворіло 1 246 людей – 359 дорослих і 887 дітей.
Результат пошуку зображень за запитом "На Франківщині захворюваність на кір залишається високою"
Це на 5,5% менше, ніж попереднього тижня. Якісні вакцини доступні в усій країні: кожен регіон повністю забезпечений вакцинами проти кору. Зокрема, на 1 листопада цього року в Україні наявні 602 193 доз вакцин. Усі вакцини доставлені Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Водночас, захворюваність на кір серед дітей залишається високою. Найбільший приріст захворюваності на кір спостерігається якраз в областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший, – Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська. Ризик захворіти збільшується й через спільне перебування дітей у школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

Звертаємо увагу, що невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки: Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України в спільному офіційному листі нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій про чинні норми закону (ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Також слід додати, що найбільше хворіють на кір діти у віковій категорії 5-9 років (майже 32 відсотки серед усіх дітей). Це ті, хто не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не виробився імунітет до хвороби. В рамках посиленої імунізації відсоток дітей, які вчасно отримали першу дозу КПК, становить 35,7% (найменше – у Чернівецькій, Одеській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях). А відсоток тих дітей, які вчасно отримали дві дози, іще менший – 28,8% (найменше – у Запорізькій, Тернопільській, Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях).

Тому ще раз звертаємо увагу батьків: якщо ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення. Тепер зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років. Довідка для батьків щодо небезпеки кору та інформація щодо вакцинації проти кору – тут.

Довідково. З початку року на кір захворіли 36 455 людей – 14 111 дорослих і 22 344 дитини.

Найбільше людей захворіли на кір у Львівській (всього 7 364 людини: 2 164 дорослих і 5 200 дітей), Івано-Франківській (всього 3 612 людей: 971 дорослий і 2 641 дитина), Закарпатській (всього 3 459 людей: 672 дорослих і 2 787 дітей), Одеській (всього 2 550 людей: 1 274 дорослих і 1 276 дітей), місті Києві (всього 2 408 людей: 1 491 дорослий і 917 дітей) та Тернопільській (всього 2 120 людей: 773 дорослих і 1 347 дітей) областях.

Всього з початку року від ускладнень кору померли чотирнадцять людей: десятеро дітей і четверо дорослих.

Міністерство охорони здоров’я ще раз нагадує, що кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – тількивакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я затвердили Наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Зокрема, йдеться про поширення захворюваності у групах, що проживають у спільному просторі (військові, учасники Операції об’єднаних сил, студенти), а також серед освітян і медиків.

Для проведення імунізації цих груп дорослих в Україні вакцини є в наявності в усіх регіонах.