Диван на коліщатках в темній вітальні

На Франківщині презентували точну копію Старунського носорога – доісторичну тварину, яку віднайшли на Франківщині майже 100 років тому

Автор: Ігор Василик
14/05/2023 19:27
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

В неділю, 14 травня, в Музеї цивілізації (від неоліту до історії майбутнього), презентували точну копію доісторичного носорога, який мешкав на території сучасної Франківщини приблизно 23 тисячі років тому, повідомляє своїх читачів інформаційний ресурс Правда іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Музей цивілізації розташований у Парку історії землі в селі Підгір’я Богородчанської селищної територіальної громади. Наразі він більш відомий, як “Парк з мамонтами”, що розташований на трасі між Богородчанами та Надвірною в Івано-Франківській області.

Під час відкриття експозиції, перед відвідувачами парку та музею виступила заслужена журналістка України Алла Пасс, яка була ініціатором відтворення мегаважливої історичної знахідки, яка була виявлена на території Прикарпатського краю у 1929 році. Відома журналістка ТСН розповіла, що під час підготовки 5-серійного фільму по вказаного старунського носорога, їй довелось поспілкуватись із провідними вченими-антропологами України та Польщі, які розповіли, що старунський носоріг, це фактично четверта відома повністю збережена доісторична тварина, за усю світову історію археологічної науки. Тому ця репліка є надважливою для Івано-Франківщини.

Заслужена журналістка України Алла Пасс

Також на відкритті виступив і відомий прикарпатський громадський активіст, політик та науковець Олег Андрухів, який теж досліджував історію із важливою історичною знахідкою. Зі слів науковця, інші дослідники вважають, що завдяки великим родовищам озакериту в Старуні, тут є надія також відкопати і добре збережені залишки доісторичної людини, адже це місце на Франківщині є унікальним на цілий світ, варто лиш тут організувати серйозну археологічну експедицію.

Науковець Олег Андрухів

Під час виступу свого виступу, Олег Андрухів висловив щиру подяку місцевому підприємцю Тарасу Белзу, який узяв на себе усі фінансові витрати, та оплатив виготовлення музейної копії, та логістичні витрати пов’язані із цим.

Серед інших перед відвідувачами музею, які очікували на презентацію важливого експонату, виступив селищний голова Богородчанської громади Ростислав Заремба. Адже село Старуня і знаменитий вулкан, наразі перебувають у складі Богородчанської громади.

Селищний голова Богородчан Ростисислав Заремба

З його слів, наразі у Старуні створений заповідник площею 60 гектарів, де у майбутньому планують провести археологічні розкопки, та сподіваються віднайти ще певну кількість не менш важливих історичних артефактів.