У трьох районах Прикарпаття розпочали новий проєкт про відповідальне збирання та правильну переробку дикоросів. Проєкт має туристичну спрямованість.
В підсумку гостям регіону запропонують натуральні солодощі, виготовлені за принципом “з лісу – до столу”.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Про новий проєкт «Вдосконалення крафтового виробництва солодощів за допомогою інтегрованого кластерного підходу до розвитку в Івано-Франківській області України» поінформував франківський ресторатор Віталій Качкан.
“З лютого по квітень 2024 ми пілотуємо мале виробництво, залучаючи близько 20 збирачів, домашніх заготівельників та дрібних виробників з гірських громад Калуського, Івано-Франківського та Коломийського районів області. Таким чином ми інтегруємо збір та переробку дикоросів у виробництво завершеного циклу та подаруємо нашому туристичному Прикарпаттю першу партію солодких подарунків, виготовлених за принципом “з лісу до столу” за допомогою кластерного підходу”, – розповіли про суть проєкту на сторінці “Дорога смаку Прикарпаття”.
UNIDO Ukraine забезпечує закупівлю та встановлення обладнання для виробництва натуральних солодощів. Та надає фінансування для проведення заходів проєкту.
13 березня організують навчання збиральників, заготівельників та дрібних виробників, залучених у виробництво. А в кінці проєкту проведуть ярмарок для частування тестовою партією солодощів та мережування учасників проєкту разом зі стейкхолдерами місцевого розвитку, лідерами думок та друзями «Дороги смаку Прикарпаття».
Експерти проєкту доступно викладуть методи та принципи правильного збору й переробки дикорослих рослин у брошурі, що теж стане продуктом проєкту. Її хочуть зробити корисною професійним заготівельникам трав та ягід, екологам, виробникам здорового харчування, фармацевтам, харчовим технологам та ін., і навіть за межами України.
Долучитися до проєкту можна в коментарях під постом на сторінці “Дорога смаку Прикарпаття”.