На Франківщині відбувся традиційний велопробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці
Диван на коліщатках в темній вітальні

На Франківщині відбувся традиційний велопробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор: Ігор Василик
23/09/2024 09:15
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

На Івано-Франківщині провели благодійний велопробіг, щоб підтримати воїнів 102-ї окремої бригади територіальної оборони, повідомляє своїх читачів інформаційний ресурс Правда іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Велопробіг проходив уздовж старої залізниці Станиславів (Івано-Франківськ) – Гусятин.

Колія, яку було зруйновано під час війни, сполучала Прикарпаття та Опілля і була важливим транспортно-інфраструктурним елементом в економічному житті України, адже з’єднувала центр та захід України із Європою.

Маршрут велопробігу проходив практично до кордону між Івано-Франківською та Тернопільською областями до ріки Дністер (село Нижнів) Довжина дистанції становила 34 кілометри і проходила по бездоріжжю уздовж старої австрійської залізниці.

Головною метою заходу було популяризація спорту, здорового способу життя, відновлення залізничного сполучення між Тернопільщиною та Івано-Франківщиною та допомога ЗСУ.

Участь у велопробізі взяли близько 40 спортсменів

Своїми донатами та реєстраційними внесками, вони допомогли зібрати кошти для на потреби наших захисників.

Такий спортивно-просвітницький захід проводять вже п’ять років поспіль. Перший легкоатлетичний пробіг провели, згадує організатор велопробігу Дмитро Романишин, ще з Романом Вірастюком у травні 2019 року до Дня Європи.

“Хотіли привернути увагу до відновлення залізничного сполучення між

 Івано-Франківськом та Тернополем, звернути на це увагу місцевої влади”, – акцентує громадський діяч.

За словами Дмитра Романишина, вже у 2021 році з нагоди 150-ї річниці заснування Галицької залізниці разом із Павлом Клімкіним та Василем Вишиванюком відкрили пам’ятний знак на Дністрі.

“Галицька Трансверсальна залізниця – це була державна 768-км залізниця Австро-Угорщини у коронному краї Галичини від околиць Кракова і Чадця до Гусятина. Нас цікавила гілка цієї залізниці: Станіславів-Гусятин. І ми, відновлюючи цей пам’ятний знак, написали українською, англійською, німецькою, польською та угорською мовами. Тобто згадуючи таким чином ті народності, котрі мали відношення до залізниці”.

Стартував велопробіг з Хриплина

“Станція Хриплинська колись була вузловою. І саме хриплинський міст однією своєю частиною з’єднував Чернівці – Івано-Франківськ, а іншою – вів повз Тернопіль до Гусятина. Однак друга частина його відсутня, це 65 км залізниці від Хриплина до Бучача. Вона потребує капітального відновлення і могла б функціонувати хорошим сполученням Карпат зі столицею, оминаючи Львів”, – пояснює засновник велопробігу .

Цього року організаторами велопробігу виступили громадська організація СПЦ КАМЕНЯР та генеральний партнер Івано-Франківський національнийтехнічний університету нафти і газу.

 Також велопробіг отримав широку підтримку від численних небайдужих партнерів: «Опілля», Сомбра, Ксенія, Спорт для Всіх, Карпати Колор, MTB BIKE, Роксолана, Івано-Франківська міська рада, ДРЦ «Чубі Бум», піцерія «Virtuoso», косметологія «Fine Line».