Диван на коліщатках в темній вітальні

На Франківщині відкрили туристичний маршрут до Чернелицького замку

Автор: Ігор Василик
15/12/2019 22:47
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
Благодійність для лікування дитини, приєднайся зараз.
Азов
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Довжина маршруту – 6,8 км.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це повідомив начальник управління туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко.

“Завершено ще один наш туристичний проєкт 2019 року. У Городенківському районі облаштовано еколого-пізнавальну стежку “До Чернелицького замку”, – пише Передерко.

Роботи виконані за безпосередньої участі комунального підприємства “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” за рахунок коштів обласної програми розвитку туризму і парку, пише “Шо там”.

Зазначається, що пішохідний маршрут у 7,5 км має поєднати центр села Хмелева із Чернелицьким замком. Він пройде повз криївку УПА в Хмелевій та 2 доти часів Другої світової війни, через два водоспади та унікальні відслонення вздовж струмка. У ньому знайшли скам’янілі решти коралів та уламки з відбитками доісторичних ракушок.

Чернелицький замок — пам’ятка архітектури 17 століття у містечку Чернелиця на Івано-Франківщині.

Замок був збудований брацлавським воєводою Михайлом Чарторийським та в 1676 роках зазнав пошкоджень під час війни з турками. По відбудові відігравав важливу роль під час польсько-турецької війни в 1685—1690 роках. Це була найбільша східна фортеця Речі Посполитої на правому березі Дністра. В часи молдавських походів Яна III Собеського замок був місцем зберігання провіанту і фуражу. Кілька разів тут зупинявся сам король.

Всередині західного муру, який зберігся найкраще, розміщена двоповерхова квадратна вежа, покрита дахом. Це в’їздова вежа з брамою, яка архітектурно оздоблена і привертає до себе увагу. Її передній фасад прикрашений гербом «Погоня», вирізьбленим у камені.