Усі троє хворих перебували на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Калуської міської лікарні.
У серпні на Калущині задокументовано третій випадок хвороби Лайма. Як стало відомо, захворів чоловік віком 52 роки. Зараження відбулося під час відпочинку у лісі у селі Луці через укус кліща, пише Правда.іф з посиланням на “Вікна”.
За словами лікаря-епідеміолога Калуського районного відділу ДУ “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Мирослави Гуменяк, перший випадок зареєстрований у січні у чоловіка 58 років, який інфікувався за межами країни у лісі, де на нього напав кліщ. У липні задокументовано другий випадок захворювання у дитини віком 10 років. Встановлено, що захворювання виникло після укусу кліща в у селі Болохові.
Усі троє хворих зперебували на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Калуської міської лікарні.
Загалом у 2022 році зареєстровано 11 випадків укусів кліщами. У 2021 році хворобу Лайма на Калущині не реєстрували.
Як відомо, переносником збудника хвороби Лайма є іксодові кліщі.
Момент укусу кліща безболісний і зазвичай проходить непоміченим. У період кровосмоктання на місці укусу кліща розвивається запальна реакція, що супроводжується свербінням. На поверхні тіла кліщ може жити до 1 місяця. Період живлення самиць на тілі людини може бути від 5 до 10 діб. З моменту нападу кліща до його прикріплення зазвичай проходить 1-2 години.
В Україні із захворювань, які передаються через укуси кліщів, найчастіше зустрічається кліщовий вірусний енцефаліт та іксодовий кліщовий бореліоз — хвороба Лайма.