Диван на коліщатках в темній вітальні

На Городенківщині вшанували пам’ять Романа та Володимира Шухевичів

Автор: Lilia
30/06/2024 11:36
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

29 червня у Музеї-резиденції родини Шухевичів в с. Тишківці на Городенківщині, відбулося віче, приурочене 117 річниці з Дня народження українського політичного і державного діяча, генерал – хорунжого, головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича (Тараса Чупринки). Урочистими заходами відзначили 5 – ліття Музею-садиби родини Шухевичів.

Про це повідомляє в.о. директора Державного архіву Івано-Франківської області Любомир Харук, директор Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ярослава Ткачук, передає Правда.іф

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Роман Шухевич був високоосвіченою особою, він розумівся у всіх дисциплінах військової справи. Провідник ОУН прекрасно знав історію України та всесвітню історію, літературу, мистецтво, музику, чудово знав старослов’янську, латинську та старогрецьку мови. Шухевич став одним з найяскравіших лідерів національного руху за незалежність України під час Другої світової війни і в перші роки після неї.

Цьогоріч відзначаємо 175-річчя з Дня народження громадського діяча, етнографа, педагога і публіциста, а також дідуся Романа Шухевича – Володимира Шухевича, який народився 15 травня 1849 року у с. Тишківці Городенківського району у сім’ї священника.

“У цей нелегкий час для України родина Шухевичів є зразком боротьби, стійкості, незламності, сили та віри у перемогу.

Боротьба українського народу за свою незалежність продовжується, часи різні, ворог один”, – стверджує Любомир Харук.

За словами Ярослави Ткачук, в урочистих заходах взяли участь Марія Трильовська-Шухевич, дочка генерал-хорунжого Романа Шухевича з родичем Пилипом Шухевичем,представники влади області, місцевого самоврядування, духовенство, науковці Національного Прикарпатського університету імені Василя Стефаника на чолі з ректором університету Ігорем Цепендою, музейні співробітники Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського, представники бізнесу, Всеукраїнських товариств”Гуцульщина”та “Покуття”, міськ-районного товариства “Просвіта”.

Також вшанували Героїв, які боролись та продовжують боротись за волю України.