Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Гуцульщині покращили паломницькі місця

-Реклама-spot_img
spot_img

Мешканці села Пістинь, що на Косівщині, активно готуються до святкування 420-річчя побудови найстарішої церкви на Гуцульщині – Успіння Пресвятої Богородиці.

Лісівники Кутського лісгоспу також долучилися до підготовчих робіт:

  • Виготовили інформаційні стенди про історію церкви;
  • Облаштували джерело «Іванова криничка»;
  • Зремонтували підвісний міст і покращили хресну дорогу, що проходить через держлісфонд Косівського лісництва.

Храм Успіння Пресвятої Богородиці побудований у 1600 році і має особливу історію. Церкву планували будувати на протилежному березі ріки, але три ночі підряд невидима сила переносила підготовлений зруб на інший бік – туди, де її й збудували. Храм також має форму хреста. А два потоки, які протікають біля церкви, мають символічну назву Йордан“, – розповідає Андрій Ониськів, т.в.о. директора «Кутське лісове господарство. 

У церкві є старовинний іконостас, який давним-давно перенесли з іншого, більшого храму, та образ святої Варвари, до якого спеціально приїжджають помолитись паломники.

- Advertisement -

Вода з «Іванової криничики» вважається цілющою і помічною для хворих очей та шкірних недуг. Також неподалік церкви є джерело, яке ніколи не пересихає і впадає у потічок Йордан. Вода з джерела схожа на йорданську. Вона чотири місяці не псується і не втрачає своїх смакових властивостей.

На Гуцульщині покращили паломницькі місця

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні