Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, впродовж січня – серпня 2018 року податківцями легалізовано працю 984 осіб. Узаконення трудових прав такої кількості «тіньових» працівників стала можлива завдяки контрольно-перевірочній роботі підрозділами доходів і зборів з фізичних осіб служби стосовно платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням вимог податкового та трудового законодавства.
Зокрема, працівниками відомства у минулому році перевірено 124 суб’єкта господарювання, які мали потенційні «трудові» ризики. Як результат, роботодавцям – порушникам, які нехтували законом, додатково донараховано майже 5,3 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб та 1,1 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування.
Крім того, з метою запобігання та упередження використання неоформленої найманої праці суб’єктами господарювання, легалізації заробітної плати та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, фіскальною службою Івано-Франківщини спільно з іншими контролюючими органами проводиться роз’яснювальна робота. Зокрема, на засіданнях робочих груп з питання виплати заробітної плати у законодавчо встановлених розмірах заслухано 860 керівників підприємств, з яких 779 в результаті проведеної роботи підвищили рівень заробітної плати найманим працівникам та додатково сплатили до бюджету 309,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 397,5 тис. грн. ЄСВ.
У фіскальному відомстві нагадують, 5 вересня Уряд ухвалив розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.
Розпорядженням передбачено посиленння координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них змін з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.
Реалізація акта сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людей, зменшенню застосування незадекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків і єдиного соціального внеску.