В Івано-Франківській ОДА відбулось позачергове засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де розглянули питання «Про готовність центральних та місцевих органів виконавчої влади забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення в літній період 2023 року» (Р. Гурський).
За результатами доповіді, з метою забезпечення стабільної санітарно-епідеміологічної ситуації та недопущення виникнення епідемічних ускладнень із гострих кишкових захворювань і харчових отруєнь у літній період 2023 року комісія вирішила:
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
1. Головам райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських рад, із залученням спеціалістів Держпродспоживслужби та інших організацій і відомств, розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій зазначене питання та вжити заходів щодо недопущення виникнення епідемічних ускладнень у літній період 2023 року.
Термін: до 20 липня 2023 року
2. Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування передбачити в місцевих бюджетах кошти для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм (заходів) щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості.
3. Департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації (Р. Дунич), органам місцевого самоврядування, керівникам водопровідно-каналізаційних господарств міст та районів:
- 3.1. Забезпечити населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою.
- Термін: постійно
- 3.2. Визначити перелік та обсяг систем питного водопостачання (водопровідні мережі), що потребують першочергового проведення капітального ремонту, та забезпечити проведення ремонтних робіт на централізованих водопроводах.
- Термін: до 01 серпня 2023 року
- 3.3. Не допускати скиди неочищених та незнезаражених стоків у водойми, які є джерелами централізованого питного водопостачання та використовуються населенням у рекреаційних цілях.
- Термін: постійно
- 3.4. Забезпечити наявність у належній кількості запасів реагентів, знезаражуючих засобів і реактивів для очищення та знезараження питної води, проведення посиленого відомчого і державного санітарного нагляду за її якістю.
- Термін: постійно
- 3.4. Забезпечити діяльність підприємств питного водопостачання відповідно до вимог законодавства, у тому числі вимог санітарного законодавства, нормативно-технічних документів щодо виробництва питної води і технологічних документів, розроблених та затверджених в установленому порядку.
- Термін: постійно
4. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський) та ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук) забезпечити проведення моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та поточної оцінки ризиків.
Термін: постійно
5. Керівникам оздоровчих закладів для дітей всіх форм власності забезпечити належне водопостачання та водовідведення закладу, забезпечити відповідність питної води вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Термін: впродовж оздоровчого сезону
6. Головам міських, селищних і сільських рад:
- 6.1. Організувати роботу щодо інформування власниками приватних садиб органи місцевого самоврядування та Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський) про дату прийому організованих груп дітей.
- Термін: за 10 днів до приїзду групи
- 6.2. Проводити, спільно зі спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), моніторингові обстеження приватних садиб, які надають послуги з відпочинку.
Термін: протягом 2023 року
7. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), головам міських, селищних та сільських рад проводити ефективну роботу з ліквідації місць стихійної торгівлі харчовими продуктами.
Термін: протягом 2023 року
8. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський) та ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук) залучити спеціалістів служби для проведення комісійних обстеженнях місць масового відпочинку людей і забезпечити постійний державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дитячими закладами оздоровлення й відпочинку, централізованими водопроводами та якістю питної води.
Термін: до 30 грудня 2023 року
9. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Лакіза), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук), головам райдержадміністрацій, міських, селищних і сільських рад інформувати населення з використанням засобів масової інформації, соціальних мереж про належне облаштування та експлуатацію індивідуальних колодязів, ризики вживання забрудненої води і необхідність знезараження питної води.
10. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурский), доручивши йому подати Держпродспоживслужбі України відповідну інформацію до 15 грудня 2023 року.