Цьогоріч Національний заповідник “Давній Галич” за підтримки Українського культурного фонду реалізував проєкт, спрямований на реекспозицію музею історії “Давнього Галича”, “Вбрані в історію: середньовічний одяг Давнього Галича”.
Метою проєкту шляхом реекспозиції музейного простору є посилити культурні впливи та туристичну привабливість Музею історії Галича Національного заповідника “Давній Галич”, пише Правда.іф з місця події.
Як стверджує генеральний директор Національного заповідника “Давній Галич” Володимир Олійник, знахідки давнього Галича забирали з давнього міста. Найбільше їх є в Санкт-Петербурзі, Львові та зовсім мало в Івано-Франківську.
“Зараз більшість відвідувачів хоче емоцій, до чогось доторкнутися і побачити. З огляду на це, вирішили продемонструвати нематеріальну культурну спадщину наших предків: що їли, в що одягались, чим займались. Так реалізували проєкт “Вбрані в історію: середньовічнтй одяг Давнього Галича” і відтворили 6 костюмів різних верств населення середньовіччя”.
За словами директора музею “Старий Галич” Тараса Зіньковського, даний проєкт робить музей цікавішим і доступнішим для відвідувачів, особливо дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Керівник проєкту Андрій Стасюк розповідає, що під час його реалізації створили виставку одягу, яка складається з шести середньовічних костюмів XII – XIII століття та містить інтерактивні елементи.
“Було вибрано шість верств суспільства Давнього Галича. Це: монарх-писар, знатний чоловік, знатна жінка, воїн, селянинка і ремісник. У колаборації з командою реконструкторів “Чорна Галич” відтворили якісні репліки їхнього одягу. Тому, до прикладу, відвідувачі мають можливість поміряти шолом, потримати в руках справжній меч XII – XIII століття, спробувати на імпровізованій зернотерці розтерти борошно для випікання хліба, приміряти середньовічне взуття. Загалом, зануритись в історію. Вивчаючи джерела бачимо, що одяг української знаті того часу тяжів більше до Візантійської, Грецької культури, західноєвропейських зразків”.
Для досліджень, за словами Андрія Стасюка, вивчали не тільки письмові, але й археологічні джерела, оскільки значна частина артефактів зберігається в різних куточках області і поза її межами.
Відкриття виставки відбулось кілька днів тому, 27 вересня, в рамках наукової конференції із міжнарожною участю “Дослідження, збереження, музеєфікація та популяризація культурної спадщини: український та світовий досвід. Проходила вона в Національному заповіднику “Давній Галич” та присвячена 30-річчю створення установи.
Проєкт має також освітню складову. В його рамках розробили три нові тематичні екскурсії для різних вікових груп. Це дозволить відвідувачам взаємодіяти з виставкою за допомогою інтерактивних елементів та ознайомитись з цікавими розповідями про побут різних верств населення XII – XIII століття.
Наразі виставку відвідали близько 200 людей.