У Калуській громаді вже не перший рік спостерігається поширення небезпечної рослини — борщівника Сосновського.
Про це повідомив міський голова Калуша Андрій Найда.
Згідно з законодавством України, знищення борщівника Сосновського є обов’язком власників та користувачів земельних ділянок.
Після багаторазових попереджень та прохань, які не принесли бажаного результату – в громаді вирішили застосувати більш кардинальні дії.
“Власникам, чи орендарям земельних ділянок, де буяє борщівник, видаються приписи на знищення рослини протягом встановленого терміну. У випадку невиконання припису, буде складено протокол про правопорушення. А радикальні дії – направлення подань у екологічну інспекцію Прикарпатського округу для реагування в межах їхньої компетенції. У с. Студінка проблема найбільш критична. Тож сьогодні сюди завітали представники муніципальної інспекції, управління земельних відносин, поліцейський офіцер громади. Разом із старостою села оглянули ряд територій, де росте борщівник та аналізували як тут з ним боряться, і чи боряться взагалі. У результаті староста села виписала три приписи орендарям земельних ділянок щодо зобов’язання ліквідації цієї небезпечної рослини”,- каже мер.
Найбільш критична ситуація, за словами мера, із особистими селянськими господарствами. Ці території практично не обробляються. Наприклад, із 60 господарів, косять борщівник у себе на ділянках лише 10. Щоб зобов’язати інших – треба вияснити, хто є користувачем.
“Принагідно хочу навести в приклад громаду села Боднарів. Боднарівчани разом із озеленювачем, старостою села Олегом Дрогомирецьким самостійно покосили території з борщівником уздовж траси Н-10. Цвітіння зібрали у сміттєві пакети, після того як воно висохне–утилізують. Об’єдналися й навели лад, не чекаючи, на приписи. І надалі планують продовжувати цю справу”,- каже мер.