-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На кладовищах Калуської громади мають намір заборонити покладання штучних квітів

-Реклама-spot_img
spot_img

На офіційному сайті Калуської міської ради 24 червня оприлюднили повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта “Про Правила благоустрою та утримання території Калуської міської територіальної громади”.

Розробником правил є управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради, передає Правда ІФ з посиланням на Вікна

“Даний проект рішення розроблений відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про благоустрій населених пунктів” з метою забезпечення благоустрою в населених пунктах Калуської міської територіальної громади, підтримання чистоти та належного санітарного стану, встановлення єдиних правил благоустрою на всій території громади, утримання об’єктів і елементів благоустрою, регулювання прав та обов’язків учасників правовідносин у сфері благоустрою, створення сприятливих умов для життєдіяльності територіальної громади”, — зазначено у повідомленні.

Днями також було оприлюднено проєкт рішення Калуської міської ради “Про Правила благоустрою та утримання території Калуської міської територіальної громади” та аналіз його регуляторного впливу. А з 30 червня і до 5 серпня (до 16.00) мешканці можуть подавити зауваження і пропозиції до проєкту рішення.

Повідомляють, що пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймають у електронній чи письмовій формі і подавати їх слід начальнику управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради. Адреса управління: 77300, Івано-Франківська обл., м. Калуш, вулиця Євшана, 9, третій поверх каб. №307, електронна адреса: [email protected].

- РЕКЛАМА-

Нагадаємо, у травні минулого року розпорядженням Калуського міського голови було утворено робочу групу з напрацювання проєкту Правил благоустрою Калуської міської територіальної громади. Правила мали напрацювати до 10 червня 2021 року. Однак цей термін не було витримано, відтак 24 червня минулого року Калуська міська рада прийняла рішення “Про застосування Типових правил благоустрою при утриманні території Калуської міської територіальної громади”.

Типові правила благоустрою населеного пункту, яким у Калуші керувалися впродовж останнього року, було затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у листопаді 2017 року.

Проєкт правил благоустрою, які пропонується затвердити для Калуської громади, значно більш об’ємний документ за типові правила. Він складається з 25-ти розділів, включаючи Прикінцеві положення. Ряд розділів практично повністю дублюють положення Типових правил благоустрою (Благоустрій та утримання парків, скверів, зелених та рекреаційних зон; Благоустрій територій об’єктів культурної спадщини; Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій у сфері благоустрою населених пунктів; Вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту територій; Утримання територій автостоянок; Порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою).

Значна частина калуських правил у Типових правилах благоустрою не відображена. Зокрема, до проєкту включили такі розділи, як:

  • Порядок видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою та  роботи, пов’язані з порушенням об’єктів благоустрою (тут навіть є зображення як має виглядати огородження по периметру розкопок і зазначено, що воно має мати саме таку форму і вигляд, а “використання інших засобів огородження, а також не огородження місця розкопки — не дозволяється»”);
  • Вимоги до розміщення вивісок і табличок;
  • Порядок розміщення зовнішньої реклами;
  • Благоустрій територій об’єктів торгівлі та побутового обслуговування;
  • Порядок демонтажу тимчасових споруд  та малих архітектурних форм;
  • Відповідальність за порушення Правил благоустрою;
  • Утримання державних символів України (тут окремо зазначено, що на території міста Калуш та сіл Калуської МТГ заборонене розміщення державних символів країн агресорів російської федерації та білорусі, символіки у вигляді букв «Z» «V», нацистської символіки, комуністичної символіки, а також символіки терористичних організацій  ДНР, ЛНР чи їм подібним);
  • Розділ про доступність (тут йдеться про забезпечення реальної доступності до приміщень для маломобільних груп населення).

Треба сказати, що окремі правила (наприклад, що вивісок, зовнішньої реклами) зараз прописані іншими рішеннями міської ради. Одним словом, зараз підготували масштабний документ, який регулює буквально все.

У решті розділів Правил благоустрою поєднані положення Типових правил з напрацюваннями робочої групи.

Так, у розділі “Порядок проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою” пункт щодо зобов’язань власників, балансоутримувачів, належних користувачів або осіб, які утримують території населених пунктів, додані такі обов’язки як “утримувати кришки та люки колодязів підземних комунікацій та оглядових колодязів у справному стані на рівні дорожнього покриття проїзду чи пішохідної зони” та “прибирати та вивозити побутові відходи, сипучі, будівельні матеріали, сміття, гілля, деревину, меблі, залишки конструкцій, що внаслідок неправомірних дій знаходяться на об’єкті благоустрою (в разі коли встановити порушника неможливо)”. А також деталізовані заборони на об’єктах благоустрою (не можна випасати худобу, мити машини, складувати будівельні та ніші матеріал тощо).  

Розділ про утримання та ремонт об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі до положень Типових правил доповнили пунктами, що у межах “червоних ліній” вулиць і доріг забороняється самовільно встановлювати шлагбауми, паркувальні бар’єри, обмежувачі руху та здійснювати побілку вапном декоративних дерев, малих архітектурних форм,  бордюрів і опор, змітати змети в каналізацію, тощо.

У Типових правилах благоустрою не йдеться про вимоги до утримання будинків і споруд — лише про прибудинкові території. А у калуських — вони є (зокрема, йдеться про забезпечення належного стану фасадів, аншлагів, балконів, приватних будинків тощо). Також тут прописали пункт про заборону зливати рідкі відходи, виробничі та побутові стоки, нафтопродукти, сміття, пісок у зливову каналізацію, водовідвідні канави, водойми, річки та в межах водоохоронних зон, чого у Типових правилах немає.

У розділі щодо утримання зелених насаджень у калуських правилах деталізували заборони на об’єктах благоустрою зеленого господарства. Наприклад, не можна садити городи, посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах, паркувати, ремонтувати чи мити автотранспортні засоби на газонах; влаштовувати ігри на газонах; спалювати суху рослинність; підвішувати на деревах гамаки,  гойдалки, мотузки для сушіння білизни, добувати з дерев сік, смолу, рвати квіти, ламати гілки дерев; винищувати мурашники, ловити птахів і звірів; вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях тощо). Натомість, у Типових правилах благоустрою прописана заборона на використання в озелененні територій чужорідних видів рослин та зазначено, що для озеленення слід використовувати “види рослин аборигенної флори та їх декоративні форми” — у калуських правилах такі пункти відсутні.

Також у проєкті Правил деталізували вимоги до збору і вивезення твердих побутових відходів (щодо розміщення контейнерів і контейнерних майданчиків, роздільного збору сміття тощо), щодо розміщення тимчасових споруд (наприклад, пропонується заборони їх встановлювати на зупинках громадського транспорту на відстані ближче, ніж 20 метрів в обидва боки (за винятком ТС для продажу проїзних квитків), ближче ніж за 20 метрів до перехресть  вулиць, біля фасадів адміністративних і культових будівель, пам’ятників,фонтанів, клумб тощо). Також прописали, що під час розміщення малих архітектурних форм не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.

У розділі про утримання кладовищ та інших місць поховань також є новий пункт — на кладовищах міста Калуша та територіальної громади забороняється покладання штучних квітів.

У прикінцевих положеннях прописали, що надання в оренду територій, будівель і приміщень не знімає відповідальності з власника за їх технічний та санітарний стан. Уповноваженими особами на контроль за виконанням Правил благоустрою будуть  працівники відділу муніципальної інспекції управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, а також інші особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою в місті Калуші та селах Калуської МТГ. А у випадку зміни законодавства, призупинення дії окремих пунктів, Правила залишаються чинними в інших частинах.

“На території міста Калуш та сіл громади заборонено вчиняти дії, які завдають, або можуть завдати шкоди об’єктам благоустрою; псувати майно територіальної громади  та інших власників; засмічувати територію, порушувати тишу, розпивати спиртні напої в громадських місцях, курити у не відведених для цього місцях, спалювати рослинність та інші речі, вчиняти будь-які дії, які порушують вимоги даних Правил благоустрою, рішень Калуської міської ради, рішень виконавчого комітету Калуської міської ради, розпоряджень міського голови, нормативно-правових та нормативних актів України”, — зазначено у проєкті документу.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Петро Якимчук
Петро Якимчук
Журналіст, фрілансер. Інформаційний оглядач інтернет-ресурсу Правда іф. Закінчив економічний факультет ПНУ.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні