На Косівщині створили «Онлайн мапу народних ремесел Гуцульщини»

До уваги наших читачів – пропонуємо ознайомитись із звітом про реалізацію проекту національної співпраці «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини» у межах програми Culture Bridges у партнерстві ГО «Perfect Art Group» і Косівської районної ради, за підтримки Косівської міської ради.
Результат пошуку зображень за запитом "народні ремесла карпати"

Нагадаємо, що у листопаді 2018 року Косівщина була залучена до реалізації ще одного цікавого проекту, пов’язаного із промоцією народних ремесел та формуванням на основі збереженої історико-культурної спадщини якісного туристичного продукту.

Косівська районна рада виступила партнером громадської організації «PERFECT ART GROUP» з м.Києва, яка об’єднала у своїх лавах людей мистецтва, культури, маркетингу та ІT. Їхні захоплення подорожами Україною, особлива заангажованість українськими Карпатами та бажання творити якісний туристичний продукт за європейськими зразками і стандартами вилились у проектну ідею – «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини», яку було визнано однією з переможців конкурс проектів національної співпраці у рамках програми «Cultural Bridges», що здійснюється Британською радою в Україні у партнерстві з EUNIC – мережею національних інститутів культури Європейського Союзу, за фінансової підтримки ЄС у межах впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У рамках вищезазначеного проекту було проведено дослідження частини гуцульського регіону з метою виявлення майстрів та мистецьких осередків, які у своїй роботі опираються на традиції народної культури, відроджують або продовжують розвиток автентичних ремесел та готові до активної співпраці із організаціями, що розвивають культурний туризм на Гуцульщині.

У результаті такого дослідження, командою проекту було обрано 13 майстрів та декілька мистецьких осередків на Косівщині і частково на Верховинщині, з якими було налагоджено попередній контакт. Перед стартом «польових робіт» учасники експедиції проінформували цільові групи про ідею проекту та впевнились у тому, що майстер готовий проводити майстер-класи та екскурсії до майстерні не лише для зйомок, а й в подальшому – для туристичних груп та індивідуальних відвідувачів. Далі – розпочалась експедиція Гуцульщиною, зйомки, комунікація із зацікавленими сторонами, генерування ідей на майбутнє.

Перед початком зйомок громадська організація «PERFECT ART GROUP» презентувала концептуальну ідею свого масштабного проектного задуму для районної та міської ради у місті Косові. Зустріч відбулась за участі міського голови Юрія Плосконоса, заступника голови районної ради Володимира Петричука, фахівців з питань місцевого розвитку. Проект отримав одностайну підтримку, адже розвиток туризму на Косівщині наразі є одним з пріоритетних напрямків роботи, а також важливим інструментом розвитку малого і середнього бізнесу, засобом реалізації мистецького продукту регіону.

Створені у рамках проекту відеоматеріали та стратегія їх подальшого використання доповнюють стратегію культурного розвитку міста Косова та навколишніх населених пунктів, що була розроблена в межах ініціативи “Креативні міста та регіони”. А також інтегруються у концепцію функціонування Центру карпатської культури, що перебуває на етапі створення у рамках іншого, транскордонного проекту, який реалізовується районною радою.

За словами київських партнерів, протягом усього періоду знімальної та експедиційної діяльності команда проекту відчувала зацікавленість та підтримку місцевої мистецької спільноти, фахівців органів місцевого самоврядування району, Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва, Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини, майстрів та місцевого населення, що вкотре засвідчило необхідність проведення відповідної роботи.

Разом із загальною презентацією проекту було створено 17 відеороликів. Кожен з них становить цікавість не лише з точки зору розвитку туризму та заохочення відвідання майстерні чи мистецького осередку, а – і як документальне підтвердження існування в регіоні автентичних народних ремесел, деякі з яких є рідкісними або такими, що зникають.

Наприклад, у рамках даної етнографічної експедиції було відзнято майстра мосяжної справи – автентичного гуцульського ремесла, яке ще сто років тому мало широке розповсюдження та забезпечувало побут кожної родини литими й інкрустованими виробами з латуні. Проте на сьогоднішній день цей вид ремесла є надзвичайно рідкісним.

Також було задокументовано поетапний процес виготовлення традиційного гуцульського взуття (постолів), музичного інструменту (тилинки) тощо. Зйомки деяких ремесел – гончарство і обробка шкіри – реалізовувались за участі декількох майстрів. Такий підхід автори ідеї пояснюють тим, що задля висвітлення усіх наявних технік однієї майстерні було недостатньо.

Загалом, усі змонтовані ролики мають однакову структуру, щоб дати максимально повне уявлення про вид ремесла, майстра, локацію та інші особливості. У якості музичного супроводу для відео було використано традиційну народну музику Карпат і Прикарпаття, записану дослідниками впродовж останніх років.

Відзняті та змонтовані відео, що мають на меті презентувати окремого майстра – це лише частина масштабної роботи із створення інформаційно-туристичної платформи «Raido». Власне її презентаційну модель і було розроблено на основі сформованих 16 туристичних активностях Гуцульщини.

Презентаційна версія туристичної платформи була реалізована в кілька етапів:

  1. Розроблено загальну концепцію, що втілює у собі ідею презентації України світу та, водночас, надання змоги середнім, малим туристичним групам або окремим мандрівникам знайти цікаву для себе туристичну активність, придбати її через мобільний телефон/планшет/комп’ютер та отримати туристичну послугу на світовому рівні. Якість і сервісне забезпечення, за переконанням розробників, повинні бути закладені як у самих презентаціях активностей, так й у зручності їх оформлення чи бронювання.
  2. У відповідності до запропонованої концепції розроблено «прототип» майбутнього ресурсу: деталізована структура кожної сторінки, її наповнення, розміщення блоків, інформаційних та функціональних елементів. Прототип – є по суті UI та UX туристичної платформи. UX – це User Experience (дослівно: «досвід користувача»). Тобто це те, який досвід/враження отримує користувач від роботи з інтерфейсом. Як користувач досягне мети і на скільки просто буде це зробити. UI – це User Interface (дослівно «призначений для користувача інтерфейс») – те, як виглядає інтерфейс і те, яких фізичних характеристик набуває. Визначає, якого кольору буде ваше «виріб», чи зручно буде людині потрапляти пальцем в кнопочки, чи буде читабельним текст тощо.
  3. На базі прототипу та концепції було розроблено назву, логотип та фірмовий стиль проекту. Назвою є слово «Raido», що по своїй суті є руною. РУНА, райдо (Raido) – руна руху і розвитку в найширшому сенсі цих слів. Райда (Raido) – чудова руна для людей які вважають найкращим життя у дорозі, люблять подорожі. Головні тези, закладені авторами ідеї у відповідний змін стосуються понять: удосконалення навичок і вмінь, рух; розвиток; зв’язок, подорож, колеса; здібності; возз’єднання; управління; відрядження, поїздка з певною метою, вдалий час для бізнесу.
  4. Після створення фірмового стилю, на його базі та за структурою розробленого прототипу (UI/UX) було створено дизайн-макет туристичної платформи.
  5. Дизайн-макет зверстано та підключено до панелі адміністратора, що дає змогу наповнювати та змінювати презентаційну версію туристичної платформи «Raido».
  6. Кожну із послуг (активностей) було описано та оцінено (базову її вартість), далі – наповнено у розроблений веб-портал (додано відео, фото, структурований та доопрацьований текст) для візуальної демонстрації того, яким чином будуть презентуватись послуги на туристичній платформі.

Окрім окремих відео про майстрів було створено загальне відео – промо-ролик Косівського району.

Таким чином, у рамках проекту «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини» було створено новий інноваційно-туристичний, багатофункціональний ресурс Raido (презентаційна версія) для промоції одного з найголовніших скарбів краю – середовища народних ремесел, як мистецького, культурного та туристичного явища.

Це буде особливий ресурс, покликаний надавати туристам різноманітні послуги, що формуватимуться на основі наявної людської, матеріальної, історичної бази народних ремесел. Автори проекту зазначають, що у кінцевому результаті отримаємо продукт, який об’єднав у собі ідеї таких популярних серед туристів порталів як booking.com, tripadisor.com, expedia.com. А Косів, Косівщина і народні ремесла Гуцульщини набудуть більшої присутності у найбільших пошукових системах.

На сьогоднішній день тривають технічні й організаційні роботи для того, щоб протягом найближчих місяців запустити у тестовому режимі роботу платформи Raido на базі районного туристично-інформаційного центру. Запущено процес створення реєстру діючих майстерень, майстрів та осередків народних ремесел, що існують та є активними промоутерами культурного життя регіону і країни. Косівська міська рада та комунальне підприємство «Косів» висловили готовність щодо об’єднання зусиль навколо успішного старту і розвитку відповідної туристично-інформаційної платформи.

(Visited 39 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:4265

загрузка...

Гуцульськими стежками або як знайти місця сили в Карпатах (фоторепортаж) 19:53

Нещодавно у Верховині на Івано-Франківщині презентували книгу «Де серце птахом рветься в небо», в якій зібрані авторські екскурсії Павли Рашковської. Які з них найбільш популярні, чи варто в Карпатах шукати...

Мальовниці куточки Прикарпаття, які варто відвідати восени (відео) 17:46

У п'ять місць України, які варто відвідати восени ввійшли три куточки Прикарпаття. Про це пише  Еспресо. Це Ворохта село в Карпатах, яке вражає своїми мальовчиними осінніми пейзажами. Національний заповідник “Древій...

Відкриття обсерваторії на горі Піп Іван у 2020 році опинилося під загрозою, – Ігор Цепенда 19:53

Про відновлення обсерваторії на горі Піп Іван, або на Попівані, як зазвичай називають Чорногору місцеві мешканці, науковці Польщі та України заговорили ще у 1996 році на конференції у Яремчі. Тоді...

Цього тижня у Карпатах може випасти сніг – Укргідрометцентр 14:27

15 вересня в Україні очікується мінлива хмарність, опадів синоптики не прогнозують. Вітер північно-західний, західний, 5-10 м/с.   Про це Укрінформу повідомили в Укргідрометцентрі. Вночі 15 вересня температура повітря коливатиметься близько...

У зв’язку із шлюбним гоном оленів у Верховинському Парку обмежили відвідування туристів 13:11

У зв’язку з особливим періодом гону оленя благородного та нересту форелі струмкової, видано наказ №57 від 03.09.19р., “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів ПЗФ Парку”. Наказом...

Довкола Манявського скита хочуть створити мисливські угіддя – громада проти 19:53 2 коментарі

Постійна комісія з питань аграрної політики Івано-Франківської обласної ради під тиском громади села Манява зняла з порядку денного питання про створення мисливських угідь у довколишніх лісах. В порядку денному сьогоднішнього...

Естонський міністр пропонує скасувати безвіз для України 08:24 3 коментарі

Міністр внутрішніх справ Естонії, голова Консервативної народної партії Март Хельме розпорядився з'ясувати, чи можна скасувати безвізовий режим для громадян України, які приїжджають до Естонії. Про це повідомляє "Європейська правда" з...

Для Прикарпаття створюють туристичний портал (відеосюжет) 10:48

Створити його чиновники вирішили не випадково. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

На Прикарпатті планують створити реєстр готелів, які пройшли протипожежну перевірку (відеосюжет) 16:45

Про це йшлося під час наради в голови облдержадміністрації. Детальніше дивіться у сюжеті: Канал 402

Маршрут “Івано-Франківськ-Львів” – у п’ятірці найпопулярніших цього літа на BlaBlacar 10:29 2 коментарі

Сервіс BlaBlacar назвав найпопулярніші карпулінгові маршрути, якими користувались українці влітку 2019 року. Про це повідомляє ЦТС з посиланням на дані компанії. Зазначається, що найбільш жвавим напрямком по Україні серед користувачів сервісу BlaBlaCar став Київ-Чернігів....

Цього тижня на Прикарпатті пройде екологічний фестиваль “Дари Карпатського лісу” 00:15 3 коментарі

8 вересня в с.Новошин, Долинського р-н, Івано-Франківська обл на центральному стадіоні відбудеться фестиваль "Дари Карпатського лісу". Запрошуємо 8.09.2019р на еко фестиваль, Дари Карпатського лісу” Який буде проходити у с.Новошин, Долинського...

Свято Неба: на Прикарпатті проведуть екофестиваль 20:56

13 жовтня 2019 року на Прикарпатті проведуть «СВЯТО НЕБА: Eco-Active life Style». Про це у мережі повідомив директор Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун Місце проведення фестивалю Ісаків або Одаїв...

Туризм по-новому: що підніме Прикарпаття на прорив 19:54

Готується Державна програма розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки – до кінця вересня Мінрегіон планує подати проєкт на затвердження уряду. Саме зараз кожна з гірських областей аналізує...

Осінь почнеться з Прикарпаття – іде похолодання 18:51

Температура повітря знизиться до +18+23 градусів. А в Карпатах ще більше, попереджає відома синоптик Наталка Діденко. “На Хмельниччині та Тернопільщині ще до +26, а ось на Волині, Рівненщині і, звичайно,...

За декілька днів нове рекреаційне місце на Рогатинщині відвідало понад пів тисячі відпочивальників 15:25

Нещодавно Рогатинський лісгосп на автомагісталі Львів-Івано-Франківськ урочисто відкрив рекреаційне місце «Вилінь». Головний лісничий ДП "Рогатинське лісове господарство" Зіновій Колісник розповів, що протягом трьох днів «Вилінь» відвідало понад 500 осіб. Це...

На Прикарпатті створять реєстр садиб, безпечних для туристів 14:27

Незабаром в області може запрацювати реєстр із безпечними приватними садибами. У понеділок, 2 вересня, відбулася апаратна нарада під керівництвом голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля. На ній розглянули питання про забезпечення протипожежного...

Найвисокогірніший басейн України на висоті понад тисячу метрів: на Прикарпатті зареєстрували черговий офіційний рекорд (фото) 08:31

За три кілометри від центру «Буковелю», на висоті тисяча сорок п’ять метрів над рівнем моря, у селі Яблуниця, розташований cучасний комплекс преміум класу шале «Good Days». Саме тут знаходить найвисокогірніший...

Зустрічаємо осінь у Карпатах фестивально (перелік фестивалів на вересень) 21:46

Засумували через прощання з теплом? Не варто, бо вересень обіцяє бути веселим. Фестивалів попереду достатньо, щоб розвіяти осінню тугу, пише БРІЗ. "Галицьке лицарство" Славне місто Галич з 7 по 8...

Івано-Франківськ отримає додаткове залізничне сполучення: «Львівська залізниця» відновить курсування поїзда Чернівці-Львів 17:29

У зв’язку із завершенням планового поточного ремонту регіональна філія «Львівська залізниця» відновлює курсування дизель-поїзда у регіональному сполученні Львів – Чернівці – Львів. Про це повідомили у «Львівській залізниці». «Починаючи з...

На Прикарпатті партнери Медведчука перетворять колишній санаторій на готель 17:46 2 коментарі

Санаторій «Бистриця» на Богородчанщині, де планували облаштувати реабілітаційний центр для сердечників, став приватною власністю. Купили його люди з оточення Віктора Медведчука та планують займатися там готельним бізнесом, пише КУРС. Місяць...
  • Калуський бровар