28 серпня, у селі Прокурава на Косівщині, під час фестивалю гердана «Кольорові пацьорки» на одній локації перебували 406 жінок у герданах та силянках (жіночі традиційні прикраси з бісеру). Жінок порахували та внесли подію до рекордів України.
Також під час свята збирали гроші на підтримку наших військових. Про це пише Правда.іф з посиланням на “Репортер”.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Організувала свято народна майстриня, голова громадської організації «Роса Карпат» Марія Чулак. Вона родом з цього села, а робити гердани навчила її мати Марія. Вона була першою, хто після проголошення Незалежності відновлював та показував це ремесло. Адже за союзу гердани забороняли, бо було українське, пише Репортер.
“Сьогодні ми цій події приурочили встановлення рекорду. Гердан-силянка – це дійсно наша національна гордість, прикраса, яку носить кожна жінка. І ми сьогодні встановлюємо рекорд України – найбільша кількість жінок в гердані на одній локації”, – роповіла Марія Чулак.
За словами пані Марії, далі вони будуть працювати над тим, аби гердан-силянку занесли до ЮНЕСКО.
“Будемо дальше популяризувати і продовжувати нашу культурну спадщину, бо цим ми підписуємо, що ми є українці. Це якраз наш код, як і вишивка”, – роповіла Марія Чулак.
Усіх жінок з герданами чи силянками рахував експерт національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.
“406 жінок у традиційних герданах на одній локації, – підсумовує експерт. – Наймолодшій учасниці всього чотири тижні, а найстаршій – за 90. Такий рекорд зафіксовано вперше. Планували 100 осіб. Це є мінімальна кількість для встановлення національного рекорду. Та результати перевершили усі очікування”, – роповів Павло Горішевський.