-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На початку липня Калуш може залишитися без централізованого водопостачання: У чому причина

-Реклама-spot_img
spot_img

38 працівників очисних споруд підприємства “Карпатнафтохім” у Калуші, що на Івано-Франківщині, написали заяви на звільнення з 1 липня.

Штат цеху звільняється, бо від жовтня 2023 року не отримує зарплату в повному обсязі, передає Правда Іф з посиланням на Суспільне

Які наслідки це може мати для міста, читайте у матеріалі Суспільного.

Заяви на звільнення від працівників очисних споруд

Анна Козак працює у цеху нейтралізації і очистки промислових стічних вод на заводі “Карпатнафтохім” у Калуші. Вона з колегами вісім місяців практично не одержує зарплату.

- РЕКЛАМА-
Працівники підприємства "Карпатнафтохім"

“Нам виділили раз у місяць, раз у два місяці 1000, 950 гривень, але повної заробітної плати ми не маємо на цей час. У нас зарплата — 7,5 тисяч гривень. Вона — дуже низька, але ми й тієї не маємо”, — каже Анна Козак.

Коли виплатять заборгованість працівникам “Карпатнафтохіму” і чому вона виникла, керівництво не пояснює, розповідає Лариса Шинкар, яка також працює у цеху нейтралізації й очистки промислових стічних вод.

“Ми ходили, їздили в управління два рази — наша зміна, інша зміна. Сказали, що немає грошей, і все”, — говорить Лариса Шинкар.

У цеху нейтралізації й очистки промислових стічних вод “Карпатнафтохіму” сьогодні замість майже 80 людей, працюють 38, продовжує Анна Козак. Усі вони, зі слів жінки, написали заяви на звільнення з 1 липня.

Підприємство "Карпатнафтохім"

“Люди вже не витримують, не мають за що платити ні комунальні, ні утримувати свої сім’ї. Люди хочуть звільнитися, але коли вони розраховуються — обладнання перестає працювати, немає кому дивитися за ним. І тоді вже настане катастрофа — тоді місто буде без води”, — каже Анна Козак.

Що кажуть у Калуській міськраді

За словами заступника міського голови Калуської громади Богдана Білецького, очисні споруди “Карпатнафтохіму” — єдині в Калуші. Тож припинення їхньої роботи призведе до відключення водопостачання у місті.

“Я навіть не хочу про таке думати. Це — неможливо, цього не можна допустити. Тоді ми зобов’язані відключити ціле місто від централізованого водопостачання. Це — 22 тисячі споживачів. Це не те, що 22 тисячі людей, — це 22 тисячі споживачів, а в сім’ях — по дві-три людини”, — говорить Білецький.

Заступник міського голови Калуша Богдан Білецький
Заступник міського голови Калуської громади Богдан Білецький. Суспільне Івано-Франківськ

Він додає, що “Карпатнафтохім” станом на червень 2024 року має борги й перед Калуською громадою. Їхня сума сягає 70 мільйонів гривень.

“Якщо ситуація не зміниться до кінця року, то очікуване недоотримання — орієнтовно понад 100 мільйонів гривень. Для нас це, так для розуміння, десь приблизно 20% власних надходжень загального фонду бюджету. Можемо тільки спиратися на ту інформацію, яку нам керівництво “Карпатнафтохіму” говорить, що рахунки заблоковані, майно арештоване, суди тривають”, — каже заступник міського голови Калуша.

За рішенням комісії ТЕБ і НС, що відбулася 19 червня, Калуська міська рада звернулася з проханням врегулювати ситуацію до співзасновників та керівників “Карпатнафтохіму”, народних депутатів Едуарда Прощука, Олега Марусяка та обласної військової адміністрації.

Народний депутат України Олег Марусяк
Народний депутат України Олег Марусяк. Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів Богдана Білецького, “Карпатнафтохім” зупинив роботу у 2022 році. Це підприємство було найбільшим публічно відомим арештованим об’єктом на Івано-Франківщині, пов’язаним з Росією, з активами у понад 2 мільярди гривень. Вперше про його арешт інформував Офіс генпрокурора у серпні 2022 року.

“Карпатнафтохім” не коментує

Аби з’ясувати, чи перебуває майно під арештом та коли працівникам виплатять заборгованість, Суспільне навідалося на підприємство “Карпатнафтохім”. Там від коментарів відмовилися.

— Не знаю, зараз чекаємо, поки хтось скаже.

— Скажіть, що Суспільне приїхало і ми б хотіли коментар.

— Підприємство не працює.

— Тобто, не працює? Люди працюють без зарплати.

— Не знаю, сказали, що… Зачиняй [двері].

Карпатнафтохім
Працівники “Карпатнафтохіму” зачинили двері перед кореспонденткою Суспільного. Суспільне Івано-Франківськ

Суспільне надіслало інформаційний запит щодо заборгованості працівникам на адресу, вказану на сайті підприємства.

Депутати кажуть, що постійно “шукають рішення” щодо “Карпатнафтохіму”

Народний депутат України Олег Марусяк каже: звернення громади щодо “Карпатнафтохіму” він перенаправив до уряду.

“Що від нас залежить — ми просто включимося, щоб вони скоріше розглянули й розв’язали ці питання, бо воно вже крутиться, наскільки я знаю, рік, як вони не можуть вирішити ці свої юридичні проблеми. Щодо “Карпатнафтохіму”, наскільки я чую з інсайту, там ситуація вирівнюється, і підприємство має бути запущене найближчим часом. Наскільки то швидко буде, то я те питання ще вивчу”, — говорить Олег Марусяк.

У Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України звертатиметься й член парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Едуард Прощук.

“Ми не допустимо з керівництвом зупинки очисних споруд і будемо знаходити рішення. Ми їх постійно шукаємо і цього разу, думаю, знайдемо, щоб все ж таки вони працювали. Бо зупинка очисних споруд — наслідки будуть не тільки для міста, але й для регіону. Вони — великі, об’ємні й працюють на декілька сусідніх міст також. Тому для нас це питання № 1”, — каже Едуард Прощук.

“Звернення перебуває на розгляді” — ОВА

За словами начальниці управління інформаційної діяльності Івано-Франківської обласної військової адміністрації Ірини Лакізи, звернення від Калуської міськради перебуває на розгляді.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Петро Якимчук
Петро Якимчук
Журналіст, фрілансер. Інформаційний оглядач інтернет-ресурсу Правда іф. Закінчив економічний факультет ПНУ.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні