Першочергові питання, які було розглянуто, – будівництво амбулаторій за кошти субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток сільської охорони здоров’я, впровадження телемедицини на первинці та надання телемедичного консультування за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання, а також йшлося про поширення hand-book – спеціального кооперативного посібника з впровадження телемедицини та презентації дорожньої карти щодо її реалізації.
З метою подальшого впровадження реформ на Прикарпатті, Віталій Федорів ініціював чіткий алгоритм дій райдержадміністрацій щодо рішення сесій про співфінансування. «Відомо, що в Івано-Франківській області будується 26 амбулаторій. У всіх проведено відповідні тендери та ведуться вже підготовчі роботи», – повідомив посадовець.
Він також звернувся до керівників цих амбулаторій, щоб ті спільно з профільним заступником РДА, селищним головою чи головою ОТГ проконтролювати стан наявності цих грошей на співфінансування, бо від цього залежатиме проведення казначейством усіх потрібних видатків.
У свою чергу під час наради головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з організації первинної медико-санітарної допомоги Юлія Монюк доповіла про уточнення заявок щодо наданого переліку амбулаторій, які потребують упорядкування та дооснащення. Головний спеціаліст ДОЗ з педіатрії Лариса Підвербецька повідомила керівникам первинної ланки про порядок розподілу імунобіологічних препаратів, які будуть розділятися в об’єднані територіальні громади, а також на фізичні особи підприємця. Завідувач сектору експертизи тимчасової непрацездатності та фінансового контролю і аудиту управління виконавчої дирекції фондів соціального страхування України Ольга Ославська наголосила присутнім про співпрацю департаменту охорони здоров’я, ОТГ з управлінням виконавчої дирекції фондів соціального страхування України в частині порядкування, видачі та продовження листків непрацездатності.
2adverbs