16 травня в місті Яремче розпочала свою роботу дводенна науково-практична конференція з міжнародною участю «Прикарпатські дерматологічні дні 2019», яка присвячена 75-ій річниці заснування Івано-Франківського обласного шкірно-венерологічного диспансеру.
Конференція відбулася за сприяння Івано-Франківського національного медичного університету, департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації та обласного клінічного дерматовенерологічного диспансеру, інформує Правда.іф. з посиланням на ДОЗ ОДА.
У заході взяли участь головні спеціалісти-дерматовенерологи обласних та міських управлінь (департаментів) охорони здоров’я, завідувачі профільних кафедр медичних вищих навчальних закладів України, науковці та практичні лікарі-дерматовенерологи не тільки Івано-Франківської, але й Тернопільської, Чернівецької, Львівської, Закарпатської, Київської, Вінницької, Харківської, Одеської областей.
Наукова тематика регіональної конференції передбачає розгляд питань про діагностику та сучасні підходи до лікування захворювань шкіри, особливості перебігу уражень шкіри та інфекцій, що передаються статевим шляхом в осіб з ВІЛ-інфекцією, акне, а також оптимізація комплексної терапії пацієнтів з оніхомікозами і дерматомікозами.
За словами експерта ДОЗ ОДА з дерматології та венерології Олександра Александрука, такі конференції дають можливість фахівцям різного рівня і початківцям, і корифеям зустрітися та обговорити актуальні питання серед яких є невирішені певні моменти або як краще підходити до їх вирішення. «Тому для нас, дерматологів Прикарпаття, надзвичайно приємно, що ми можемо створювати, вже не перший рік, площадку для таких дискусій і створень нових концепцій та ідей», – додає обласний дерматовенеролог.
Метою конференції, за словами головного лікаря обласного клінічного дерматовенерологічного диспансеру Іванни Цідило, є узагальнення результатів сучасних досліджень світової медичної науки в галузі дерматовенерології та перспективи розвитку спеціалізованої дерматовенерологічної допомоги в Україні. «Відрадно, що дерматовенерологія Прикарпаття розвивається і рухається вперед, – відзначає керівниця медичного закладу. – Наші лікарі володіють найновішими технологіями. Слід відзначити і лабораторію, яка робить всі можливі обстеження на сифіліс, існують новітні методики лікування псоріазу, атопічного дерматиту тощо. Ми цим пишаємося, і хочемо поділитися напрацюваннями, науковими доробками зі своїми колегами з цілої України під час конференції».
Медики переконані, що на подібних наукових конференціях розробляються певні стандарти лікування, які потім впроваджуються на практиці, а це своєю чергою сприяє покращенню здоров’я населення.