В Івано-Франківську обговорили інвестиційну привабливість регіону в умовах несвоєчасного оновлення містобудівної документації на місцевому рівні. Про це повідомили в прес-службі Держархбудконтролю.
Своєчасне оновлення містобудівної документації на місцевому рівні є важливим фактором, що впливає на інвестиційну привабливість регіонів. Про це йшлося під час наради на тему: «Актуальні питання будівництва та розвитку регіонів» з учасниками містобудівного процесу Івано-Франківської області.
Зокрема, акцентовано увагу на основних вимогах законодавства щодо прийняття рішень у сфері містобудівної діяльності органами містобудування та архітектури. Начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківської області Ігор Мусіловський наголосив, що містобудівна документація має важливу роль для розвитку територій.
За його словами, несвоєчасне оновлення містобудівної документації на місцевому рівні негативно відображається на інвестиційному кліматі області. Оскільки зазвичай інвестори стикаються із проблемами саме в регіонах, зокрема при отриманні містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
«Містобудівні умови та обмеження є основною складовою вихідних даних, але, коли вони видані з порушеннями законодавства, замовнику відмовляють у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, що затягує терміни будівництва», – підкреслила завідувач сектору по роботі з дозвільними документами Управління ДАБІ в Івано-Франківській області Павлина Бернадин.
Також учасникам нагадали про те, що видача містобудів можлива виключно за наявності містобудівної документації на місцевому рівні, а саме – генерального плану, який обґрунтовує довгострокову стратегію планування та забудови території населеного пункту. Крім того, характер забудови має відповідати цільовому призначенню земельної ділянки.
За даними заступника начальника управління містобудування та архітектури департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА Ігоря Шевчука, на сьогодні в області оновлено близько 20 % генеральних планів території.
Ще присутніх поінформували про прийняття Закону України «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт». Цей правовий документ вирішує питання «самовільної» забудови населених пунктів, яке передусім має місце у сільській місцевості.
Доступність інфраструктури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення також стало одним з питань обговорення учасників містобудівного процесу Івано-Франківщини. На думку більшості, щоб гарантувати доступність зазначених об’єктів, ще на етапі проектування має бути передбачено безбар’єрність майбутньої будівлі. Виключень не може бути. Щодо існуючих об’єктів, то їх необхідно обладнати зручними пандусами, широкими входами та виходами, зокрема, для проїзду інвалідних візків.
На завершення заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ярослав Паранюк дав доручення начальнику Управління ДАБІ, проаналізувати ситуацію щодо оновлення генеральних планів з урахуванням децентралізації та утворених об’єднаних територіальних громад в області. А також узагальнити відомості, що вже зроблено, а що потрібно зробити в регіоні для улаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення