За сприяння Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у Києві відбувся всеукраїнський Форум місцевого самоврядування.
Участь в заході взяли Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, інші урядовці та високопосадовці. Додамо, участь в заході також взяла делегація з Івано-Франківської області, зокрема, заступник голови облдержадміністрації Богдан Кобилянський.
Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей у коментарі наголосив, що на форумі було окреслено подальші перспективи розвитку реформи місцевого самоврядування. «Більшість учасників та доповідачів сходяться на думці, що реформа нині перебуває на самому екваторі. Ми вже пройшли певний шлях та попереду на нас чекає не менш важливий етап щодо прийняття важливих рішень. Сьогодні Президент підкреслив, що ця реформа є ключовою і, як наголошували інші доповідачі: завдяки децентралізації реально змінюється ситуація в країні», — зазначив Максим Чопей.
На зустрічі Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман презентував дорожню карту щодо продовження змін у системі місцевого самоврядування. Згідно концепції орієнтовний термін ухвалення всіх необхідних рішень має тривати близько 600 днів.
«Прем’єр наголошував на тому, що за 1,5 роки необхідно прийняти всі важливі рішення, які зроблять реформу незворотною», — додав експерт.
У той же час, було презентовано й концепцію формування районного рівня. Зокрема, було представлено й карту районування Івано-Франківської області.
«Згідно концепції, яку презентував Володимир Гройсман, у нашій області буде не три, а п’ять районів. При розробці документу враховувались і особливості формування гірських територій. Так згідно цих напрацювань, пропонується утворення у нашій області таких районів: Івано-Франківського, Калуського, Коломийського, Косівського та Надвірнянського», – резюмував експерт.
Одночасно Максим Чопей високо оцінив і позицію українських високопосадовців, які взяли участь в обговоренні. За його словами, нині у них є єдина позиція щодо впровадження децентралізації. На його переконання, це і є запорукою впровадження якісних системних перетворень в Україні.
Окрім того, на зустрічі розглядались й інші питання, зокрема: формування бюджетів в ОТГ, використання ресурсів та питання контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування.
Безсовісні бандити,вже взялись за райони.Що ж далі ,села повикреслюєте в мапах України??Невже мало набили рахунки ,офшори , моло майна наупили по світі, що вам ще не так, що вам ще придумати ,щоб придушити цих бідних Українців??? нема на вас доброї гранати , щоб ваш білий дім разам з вами зтерти з України .як ви хочети придушити райони
Зате звільняться простори і землю можна буде продати.
і як тут влада дбає про людей???? є райони віддалені гірські, де до теперішнього райцентру треба їхати автобусом 3 години, невже ці зміни на краще?хто тут справді дбає і думає про населення особливо сільське чи гірське, Хай би хоч один з можновладців спустився на землю ,приїхав у гірсьук місцину сцільним бездоріжжям, а в зимовий період ще й надзвичайно небезпечним для життя, де водій висаджує людей щоб проїхати певну ділянку дороги бо є ймовірність ,що автобус перекинеться в гірську річку, і тоді різали райони як собі хотіли. Треба бути людьми і бути з людьми, не всі можуть собі таксі дозволити ,щоб до районної лікарні доїхати медичну допомогу отримати,а ви нищите райони.Та хто вам дав право і без того робити життя людей ще гіршим ніж є нині.
Рогатинський район, аж проситься, об’єднати з галицьким, а не з калуським.
Рогатинський з галицьким ближчий і географічно і історично, та й інфраструктура між ними добре розвинена. Зручне транспортне сполучення по трасі Львів-Івано-Франківськ і відгалужень від неї. Є декілька автомагістралей на тернопільський, стрийський і закарпатський напрямки. Обидва райони мають довгу лінію розмежування по суходолу (більше 30 км). А між рогатинським і калуським лінія розмежування якихось 5 км., і то розділена Дністром. Проїхати з рогатинського в калуський район можна тільки через галицький район, або через львівську область. На рогатинщині і без того проблематично “достукатись” до районної влади, суду і правоохоронних органів, землевпорядників, комунальників, енергопостачальників, медиків та інших відомств.
А тепер серед вищих чиновників появились “патріоти”, “націоналісти”, “господарі”, які хочуть ще дальше віддалити людей від цивілізації, культури, добробуту, захищеності, закону, порядку, справедливості, політичного, громадського і суспільного життя. Хочуть зробити їх заручниками місцевих “авторитетів” і їхніх бандитських, злодійських, куривських і пияцьких родичів, покірними виконавцями їхніх примх і забаганок. А серед місцевих чиновників і “авторитетів” є такі, котрі сплять і думають, як собі привласнити чуже майно, землю, житло, як нашкодити, обмовити і знеславити потенційних і реальних конкурентів для себе і своїх родин.
Для них нема принципового значення, яка політична сила при владі, самостійна Україна чи під окупантом.
Для них головне, щоб свої люди були там, де їм треба, і їх прикривали. Вони не признають і не хочуть знати нікого, крім себе і свої родини, корумпованих чиновників, суддів і правоохоронців, які прикривають їхні “зальоти”. підтримують зв’язки
Був бардак, стане ще більший бардак.
Чиновники, судді і правоохоронці і так віддалені від людей, а будуть взагалі недоступні.
Я вже не дивуюся більшовикам, “русскому міру” і всяким “шаріковим”, які все укрупнюють і об’єднюють. Але в Україні, м’ягко кажучи, вже могло б бути набагато краще.
Серед голів сільрад та інших місцевих чиновників, суддів і правоохоронців немало таких, котрі, зловживаючи своїм службовим становищем, обкрадають і грабують людей, кришують “авторитетів” або самі під їхнім “дахом”. Чесній і порядній людині без впливових покровителів з ними вирішити якесь питання, якусь проблему, добитися якоїсь справедливості, порядку – це марна трата часу, здоров’я, грошей. Вони стоять на боці тих, в кого блати, зв’язки і (або) великі гроші, в кого вовчий, гадючий і свинячий характер. Вони сплять і думають, що в кого забрати, кого як використати в своїх інтересах, як нашкодити реальним і можливим конкурентам. А якщо Ви не можете себе захистити і не маєте впливових захисників, Ви можете бути хоть ангелом з крилами, Вас завжди будуть переслідувати і ставити палки в колеса, особливо, якщо комусь з вище згаданих чиновників або їх родичів сподобається Ваша хата, земля, інше майно і цінності.