Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Прикарпатті щороку виявляють рак щитоподібної залози у декількох дітей

-Реклама-spot_img
spot_img

Впродовж 10 років 25 травня відзначають Всесвітній день щитоподібної залози. Проведення Всесвітнього дня спрямоване на підвищення рівня інформованості суспільства про можливі захворювання щитоподібної залози, їх профілактику та сучасні методи лікування, пише Правда.іф.

Результат пошуку зображень за запитом "щитоподібна залоза"

Щитоподібна залоза – найбільший орган внутрішньої секреції організму людини. Але неспроста залозу називають маленьким диригентом великого оркестру, підкреслюючи цим, що при невеликих розмірах (у нормі близько 15-20 грамів), вона грає найважливішу роль, віртуозно керуючи роботою такого складного утворення, як людський організм.

- Advertisement -

Згідно зі статистикою, порушеннями в роботі щитоподібної залози страждає до третини всього населення планети. Вузлові утворення виявляються у 30% дорослих людей, зоб (збільшення залози в результаті дефіциту йоду) – 10-30%.

Кожного року зростає кількість людей із захворюванням щитоподібної залози. В Івано-Франківській області щорічно виявляють до 800 осіб з вузловим зобом, це 69,4 на 100 тис. населення. Поширеність захворювання на вузловий зоб 692,4 на 100 тис. населення. До 300 осіб у яких щорічно виявляють дифузний зоб II-III ступеня. Проте, ситуація на Прикарпатті є значно кращою ніж в Україні, адже люди вчасно звертаються людей до фахівця. Тоді можна швидко провести обстеження, виявити ту чи іншу патологію та призначити лікування.

Якщо взяти ситуацію по Україні, то на території Прикарпаття та Закарпаття найбільш виражений дефіцит йоду. Кандидат медичних наук та експерт з ендокринології ДОЗ ОДА Оксана Марусин пояснює це тим, що області розташовані в гірських та пригірських регіонах. У воді та продуктах міститься дуже мало йоду, який потрібен для людського організму.

На Прикарпатті щороку виявляють рак щитоподібної залози у декількох дітей

«Йод – це основний продукт для роботи та функціонування щитоподібної залози, щоб утворювалися йодовмісні гормони. Коли є дефіцит йоду, тоді цих гормонів може бути недостатньо, або забагато. В результаті виникають проблеми зі здоров’ям. На жаль кожна 3-4 людина має проблеми із захворюванням щитоподібної залози, але не звертає на це увагу», – розповідає лікар.

Проблеми зі щитоподібною залозою можуть бути і в дітей. Фахівці кажуть, що учням потрібно вживати велику кількість йоду для кращої роботи мозку.

«Дефіцит йоду у дітей і знижена функція щитоподібної залози призводить до сповільнення розвитку мозку, погіршення успішності в школі, зменшення ініціативності та зниження рівня IQ. Якщо батьки побачили якісь вузлові утворення у щитоподібній залозі, то відразу потрібно звертатися до лікаря. Часто кажуть, що у дорослих такого не може бути, але на жаль, на Прикарпатті щороку виявляємо 1-2 випадки раку щитоподібної залози у дітей», – наголошує експерт з дитячої ендокринології ДОЗ ОДА Наталія Чорна.

На Прикарпатті щороку виявляють рак щитоподібної залози у декількох дітей

Серед перших ознак захворювання є сонливість, втома, проблеми із серцем. Ці симптоми часто люди не пов’язують це зі щитоподібною залозою. Медики закликають прикарпатців раз в рік проходити обстеження у лікаря-ендокринолога, особливо це стосується жінок, які хочуть стати матерями, студентів та людей, котрі працюють.

Для профілактики йододефіциту лікарі радять вживати йодовану сіль та морепродукти, зокрема морську капусту. Найпростішим і найдоступнішим способом уникнути захворювань щитоподібної є правильний режим дня та достатня кількість часу на свіжому повітрі. Також потрібно ходити пішки, займатися спортом, віддавати перевагу активним видам відпочинку. Навчитися протистояти психоемоційним навантаженням і більше відпочивати.

 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні