Цю екологічну ініціативу запропоновано громадською організацією «Спадщина Гуцульщини» за партнерства Національного природного парку «Гуцульщина».
У Національному природному парку «Гуцульщина» переконані, що створення такого осередку екологічної освіти сприятиме вирішенню відразу декількох проблем.
Зокрема, масова комп’ютеризація усіх аспектів нашого життя зобов’язує слідкувати за основними тенденціями освіти, зокрема і екологічної. Тому варто впроваджувати новітні засоби та методи освіти і реклами у роботі парку, що також допоможе суттєво покращити імідж установи.
Адже недостатня обізнаність місцевого населення про діяльність парку, переваги життя поряд із територіями, що входять до складу ПЗФ, призводить до упередженого, інколи навіть негативного ставлення до діяльності установи. Добре скоординована рекламно-інформаційна кампанія, що вестиметься в запроектованому еколого-пізнавальному центрі, здатна позитивно вплинути на ставлення місцевого населення до парку.
Для реалізації даного проекту було обрано існуючий візит-центр при науково-просвітницькому центрі, в якому налічується більше десятка кімнат-музеїв: мікології, геології, дендрології, ентомології, лабораторія екологічного моніторингу тощо. Після створення інтерактивного еколого-пізнавального центру, парк матиме потужний комплекс, котрий сприятиме формуванню екологічної культури та свідомості, поширенню знань про природу серед громади району.