Сьогодні, 12 вересня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова, інформує Правда.іф.
Перше питання, яке розглянули депутати про затвердження обласної цільової соціальної програми “Розвиток пластового руху Прикарпаття” на 2018-2022 роки.
Як розповів Віктор Кімакович, директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА, за п’ять років на цю програму заплановано витратити 4 мільйони 100 тисяч гривень.
«У нас створений дитячий юнацький центр. Програму розробляли лише пластуни. У нас в області навіть не в усіх районах є Пласт. Тому нам потрібно проводити тренінги, щоб залучати дітей», – сказав директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Віктор Кімакович.
Депутат облради Ігор Дебенко поцікавився, чому на семінари передбачено більше коштів, ніж на інвентар. Депутат Дмитро Дзвінчук, пояснив, що інвентар купляється один раз, а тренінги і семінари треба проводити регулярно.
Тепер за це питання голосуватиме обласна рада.В разі прийняття програми 4 мільйони гривень потратять на тренінги і семінари, туристичне й військово-спортивне спорядження та проведення вишкільних таборів.
Начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак пояснив для чого ця програма.
“Івано-Франківщина посідає третє місце в Україні за кількістю пластунів. У нас 1 тисяча пластунів. Але для нашої області це мало. Нам треба залучати нових людей”, – сказав Фолодимир Федорак.
Основними завданнями Програми є:
– поширення серед громадськості інформації про Пласт – Національну скаутську організацію України та дитячо-юнацькі пластові центри як заклади позашкільної освіти, їх виховну методику, досягнення у сфері національнопатріотичного
і, зокрема, військово-патріотичного виховання;
– створення сприятливих умов для впровадження пластової методики в освітній процес закладів загальної середньої та позашкільної освіти області;
– сприяння в діяльності вже створених пластових гуртків на базі закладів області;
– забезпечення підготовки педагогічних кадрів для роботи з пластовими гуртками;
– сприяння набуттю дітьми та молоддю соціального досвіду для подальшої участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства;
– сприяння спортивній і фізичній підготовці, спрямованій на утвердження здорового способу життя молоді;
– поглиблення співпраці Пласту з органами державного управління освіти, культури, медицини, силових структур, громадських організацій відповідного спрямування щодо національно-патріотичного, військово-патріотичного виховання та пропагування здорового способу життя.
Яка користь від цього Пласту? Гроші – на вітер.
Ха ха. Зомбоапокаліпсис
гандони виділіть ці гроші на лікування онкохворих людей, а не займайтесь хірнею