-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Прикарпатті збільшили посіви озимих зернових культур

-Реклама-spot_img
spot_img

Головне управління статистики інформує. Сільськогосподарськими підприємствами області у 2018р. посів озимих культур на зерно та зелений корм під урожай 2019р. проведено на площі 70,5 тис.га, що на 1,2% більше, ніж у попередньому році.
Результат пошуку зображень за запитом "В територіальному розрізі найбільше озимини посіяно сільськогосподарськими підприємствами Городенківського – 15,2 тис.га"
В територіальному розрізі найбільше озимини посіяно сільськогосподарськими підприємствами Городенківського – 15,2 тис.га або 21,6% площ озимих культур, посіяних підприємствами області, Галицького – 9,7 тис.га (13,7%), Рогатинського – 9,2 тис.га (13,1%) та Коломийського – 9,1 тис.га (13%) районів. Частка Снятинського району у обласних посівах озимих культур агроформуваннями склала 9,1% (6,4 тис.га), Тлумацького – 8,7% (6,1 тис.га), Тисменицького – 8,1% (5,7 тис.га), Калуського – 7,1% (5 тис.га), Богородчанського – 4,6% (3,2 тис.га), решти районів та міських рад – не перевищує 1%.
Посіви зернових культур в агроформуваннях, на які припадає 60,6% площ озимини або 42,7 тис.га, у п.р. порівняно з попереднім роком скорочено на 8,8 тис.га або на 17%. Зменшення площ посіву озимих культур на зерно порівняно з попереднім роком відбулось у сільськогосподарських  підприємствах більшості районів області. Водночас, сільгосппідприємствами Тисменицького, Калуського, Рогатинського та Галицького районів посіви зернових культур розширено на 1,9% – 35,6%, Івано-Франківської міської ради – у 1,6 раза, Бурштинської міської ради – у 3,2 раза. Найбільше зернових культур  серед районів та міст обласного значення посіяно сільськогосподарськими підприємствами Городенківського (7,1 тис.га), Галицького (7 тис.га), Рогатинського (6,2 тис.га), Коломийського (5,7 тис.га) та Снятинського (4,5 тис.га) районів.
У структурі посівів озимих зернових культур під урожай 2019р.частка пшениці становить 75,7% проти 84,6% у попередньому році, жита – 4,4% (1,8%),  ячменю – 19,7%  (13,2%). В районному розрізі найбільші посіви пшениці озимої провели агроформування Городенківського – 18,4% площ посіву пшениці сільськогосподарськими підприємствами області, Коломийського (16,5%), Рогатинського (14,6%), Галицького (10,1%) та Снятинського (10%) районів, ячменю – Галицького (29,8%), Снятинського (15,2%), Городенківського (13%) та Тлумацького  (12,2%) районів.
Ріпаку озимого на зерно під урожай 2019р. посіяно 27,7 тис.га, що в півтора раза більше, ніж під урожай поточного року. У територіальному розрізі найбільші площі цієї культури сконцентровано у сільськогосподарських підприємствах Городенківського – 8,2 тис.га або 29,5% обласних обсягів посівів агроформуваннями, Коломийського – 3,3 тис.га  (12,1%), Рогатинського – 3,1 тис.га (11,1%) та Тлумацького – 2,8 тис.га (10,1%) районів. Збільшення площ посіву ріпаку озимого на зерно відбулось у сільськогосподарських підприємствах Калуського, Снятинського та Коломийського районів на 8,8–45,4%, Тлумацького,  Богородчанського, Галицького, Городенківського районів та Івано-Франківської міської ради у 1,7 – 2,2 раза, Тисменицького – у 4,7 раза. Зменшення посіву цієї культури у порівнянні з попереднім роком відбулось лише в агроформуваннях Рогатинського району  на 19,3%.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Я тихихй, неконфліктний і необразливий (безобідний).
    Якщо когось скривдив, то хіба що муху, комара, миш і колорадського жука, і то невідомо, хто кого більше – я їх чи вони мене.
    Проте маю хист до городництва і садівництва, сам вручну сію зернові (і досить вміло, з неабиякими врожаями).
    Захистіть мене від нечесних чиновників і лихих сусідів в с. Васючин Рогатинського району (хай повернуть то, що відорали і перекопали, хай припинять зазіхання на мою землю і агресивні дії проти мене, хай визнають, що були не праві), відновіть межі земельних ділянок, допоможіть мені негайно приватизувати землі, які лишили мені в спадок дід і бабця, і я покажу, як треба господарювати і які врожаї можна вирощувати.

  2. Екстенсивна господарка як за часів совку. Все це приречене на занепад. Порівняйте врожайність з світовими – в кілька разів нижча. Буде на тих полях один рапс рости за пару років

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні