-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Прикарпатті хочуть розширити нацпарки, щоб зберегти унікальні карпатські праліси ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Проєкт “Збереження Карпатських пралісів” стартував в 2014 році і впроваджується громадською організацією «Українське товариство охорони птахів» у партнерстві з BirdLife Intrnational в Україні та за підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.

Наразі стартував новий етап проєкту, в якому беруть участь п’ять національних природних парків – НПП “Бойківщина”, НПП “Сколівські Бескиди”, НПП “Зачарований край”, НПП “Гуцульщина” та РЛП “Черемошський”, пишуть Версії.

“Зараз у нас в проєкті шість основних компонентів – розширення та вдосконалення парків, моніторинг біологічного різноманіття, розвиток громади, екологічно дружнє підприємництво, навчання та екологічна безпека», – відмічає керівник природоохоронного напрямку проєкту «Збереження Карпатських пралісів» Василь Мочан.

На Прикарпатті хочуть розширити нацпарки, щоб зберегти унікальні карпатські праліси ФОТО

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екології Національного лісотехнічного університету України Микола Чернявський відмічає, що наразі карпатські праліси є легенями Європи, бо тільки тут збережена унікальна екосистема.

“Карпатські праліси – наше найбільше національне багатство і сьогодні ми маємо шанс зберегти справді недоторкану природу. Саме охорона пралісів дасть змогу зберегти біотичне різноманіття і натуральні лісові екосистеми, як моделі лісів майбутнього”, – зауважив Чернявський.

- РЕКЛАМА-

Також науковець відмічає, що праліси є найкращим регулятором клімату.

“Немає жодної екосистеми світу, як б могла так регулювати та перетворювати клімат, як це роблять ліси”, – каже Чернявський.

На Прикарпатті хочуть розширити нацпарки, щоб зберегти унікальні карпатські праліси ФОТО

Наразі на Франківщині офіційно створено 34 пралісових пам’ятки природи загальною площею 4527,5 га.

Кандидат біологічних наук, заступник директора Карпатського НПП Олександр Киселюк розповів про проблеми і виклики, які супроводжують реалізацію проєкту “Збереження Карпатських пралісів”.

“Наразі у нас є конфлікт з лісгоспами. По суті, лісгоспи – це установи, які на сьогоднішній день не фінансуються. Вони не отримують з державного бюджету ні копійки, тому живуть з того, що зрубали і продали. А для нас проблема в тому, що таким чином втрачається лісорослинна база. Також з боку лісгоспів йде потужна кампанія щодо дезінформації місцевого населення. Мовляв, зі створенням нацпарків не можна буде збирати ягоди і гриби, буде заборона відвідування лісів. Тому ми зараз активно ведемо роз’яснювальну роботу. Для нас важливий пошук компромісу та об’єднання інтересів задля збереження природи Карпат та економічного розвитку краю”, – каже Олександр Киселюк.

Голова Микуличинської сільської ради Василь Скірчук відмічає, що збереження пралісів допоможе привабити туристів, бо в Європі таких унікальних місцин майже не залишилось. Тому громада Микуличина активно співпрацює з нацпарком.

На Прикарпатті хочуть розширити нацпарки, щоб зберегти унікальні карпатські праліси ФОТО

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні