Нове географічне зазначення на Івано-Франківщині планують зареєструвати як «карпатський мед».
Офіційне географічне зазначення передбачає, що продукцію потрібно вирощувати у певному кліматичному середовищі, зберігати традиційну рецептуру.
Загалом в Україні цьогоріч зявиться десять нових географічних зазначень. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Олександр Романишин.
Про унікальні умови створення солодкого бренду з Прикарпаття Суспільному Карпати розповіли прикарпатські бджолярі.
“Взяти різноманіття трав у високогір’ї, екологію, чистоту. То я вважаю, що кращого варіанту немає. Назви “дикий мед” як такої нема, але те, що мед береться з диких трав, – це так”, – розповідає про справжній карпатський заступник голови Спілки пасічників Прикарпаття Василь Мануляк.
Пасіка Василя Мануляка знаходиться на висоті 1000 метрів над рівнем моря. Тут живе 11 бджолосімей. По сусідству – гора Говерла та Петрос. До речі, бджоли теж впадають у сплячку. На Теплого Олекси – 30 березня – вони мали б прокинутися, казали предки, а от перший карпатський мед пасічник збере аж наприкінці травня.
Тож «Карпатський мед» цьогоріч планує отримати географічне зазначення. Солодкий продукт стане брендом, який виготовляють у гірській місцевості у Закарпатській, Чернівецькій, Львівській і, звичайно, Івано-Франківській областях. До речі, такий мед важче добути, наприклад, ніж соняшниковий, а ще він багатший вітамінами.
Більше у відео.