На Прикарпатті прогнозують зменшення випадків захворювання на грип через COVID-19
Диван на коліщатках в темній вітальні

На Прикарпатті прогнозують зменшення випадків захворювання на грип через COVID-19

Автор: Світлана Якимчук
14/11/2021 22:44
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Завідувачка кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету, професорка Олександра Пришляк прогнозує зменшення випадків захворювання на грип у листопаді та грудні на Прикарпатті через домінування COVID-19. Як уберегтися від хвороби, лікарка розповіла в етері Українського радіо Карпати.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

“У законах інфектології є закон домінування збудника, – пояснює Олександра Пришляк. – У цьому випадку домінує збудник COVID-19, усі інші респіраторні збудники він пригнічує, бере першість, тому й знижується частка інших респіраторних вірусних захворювань, у тому числі й грипу”.

Щоб не захворіти на грип, каже Олександра Пришляк, потрібно уникати скупчення людей, зберігати дистанцію та ходити у масці.

“Треба не переохолоджуватися, бо коли людина змерзає, переохолоджується, знижується опірність організму. В цей момент віруси, які її оточують, виявляють свою агресію, і людина починає хворіти”, – розповідає Олександра Пришляк.

Щоб не допустити важкого перебігу хвороби, ускладнень після неї, потрібно вакцинуватися, рекомендує лікарка-інфекціоністка.

“Ми не очікуємо підйому захворюваності на грип, але випадки можуть бути, до цього треба бути готовим, – каже Олександра Пришляк. – Тому варто вакцинуватися”.

Оскільки перебіг хвороби, як і при COVID-19, може бути важким, то у групі ризику є люди похилого віку, люди із супутніми захворюваннями, особливо – з цукровим діабетом, з неконтрольованою гіпертензією, зі серцево-судинними хворобами, з надмірною вагою тіла, люди з певними імунодефіцитними станами. Їм насамперед рекомендую  вакцинуватися від грипу.

З її слів, потрібно збалансовано харчуватися. До раціону додати квашену капусту, малину, чорну смородину – їжу, збагачену мікроелементами та вітамінами.