На Прикарпатті провели практичні навчання для вибухотехніків поліції. ФОТО
Диван на коліщатках в темній вітальні

На Прикарпатті провели практичні навчання для вибухотехніків поліції. ФОТО

Автор: Олег Мамчур
23/05/2024 23:23
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Смуги перешкод з десятками непомітних й небезпечних пасток, нічні розмінування та постійна практична робота в умовах, наближених до бойових дій та на відтворених деокупованих територіях – так упродовж тижня 16 вибухотехніків покращували свої професійні уміння. Практичний курс для поліцейських організували «UNOPS» ООН за підтримки Нацполіції України та ГУНП в Івано-Франківській області.

Про це інформує Правда з посиланням на пресслужбу поліції Івано-Франківської області.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

«Теорія та максимум практики. Основна тема навчального курсу – саморобні вибухові пристрої, якими нині буквально всіяні деокуповані міста та села, – розповідає старший інспектор управління вибухотехнічної служби Національної поліції України Роман Дубілєв. – У військовій інженерній справі потужний розвиток, відповідно ми маємо готувати людей до викликів сьогодення. Те, що ми зустрічали на деокупованих територіях, те, що зараз зустрічаємо під час ведення бойових дій, ми все змоделювали. І люди працюють в умовах наближених до тих, які вони зустрічають на бойових діях».

Капітан поліції Роман Дубілєв – один з декількох інструкторів на тренінгу, вибухотехнік з неабияким досвідом. Навчальний курс іноземні та українські інструктори створювали на основі реальної практики українських поліцейських-вибухотехніків.

«Ми проводимо тренінг на пастки та розтяжки, на їх знаходження, локалізацію та ліквідацію. Я можу сказати, що рівень українських вибухотехніків дуже гідний. Вони працюють в умовах повномасштабної війни. І в них немає так багато часу на навчання, як, наприклад, у швецьких колег», – розповідає спеціаліст UNOPS, вибухотехнік Расмус.

Тренінг зібрав вибухотехніків зі всієї України. Олександра Лавриненко – старший інспектор вибухотехнічної служби ГУНП в Миколаївській області. Поліцейська хотіла працювати кінологом, однак за день до повномасштабного вторгнення перевелась до вибухотехнічної служби. І не пошкодувала. Робота складна та відповідальна, але злагоджена команда вирішує все. Пліч-о-пліч разом з побратимами вона щодня ліквідовує наслідки ворожих обстрілів.

«Інколи для того, щоб обстежити ділянку, якийсь метр, нам треба витратити дуже багато часу. Це клопітка робота, бо не можна просто прийти, подивитися і піти, це може коштувати нашого життя, і життя наших побратимів. Кожна річ може нести велику небезпеку, як для цивільного населення, так і для працівників поліції», – ділиться враженнями Олександра.

Станіслав – вибухотехнік з Дніпра. 34-річний поліцейський уже десять років рятує людські життя від вибухонебезпечних предметів. З початку повномасштабного вторгнення розміновував Київщину, Харківщину та Херсонщину.

«Це найбільша ціль в професії – зберегти як можна більше життів. Особисто я бачив павербанк, який був замінований, в ньому знаходилась вибухова речовина. Люди знайшли павербанк, думали, що будуть користуватись, бо світла не було. Увімкнули й стався вибув. Людина загинула» – пригадує поліцейський.

Зі багатьма боєприпасами, які використовується під час бойових дій, уже стикнувся начальник управління вибухотехнічної служби ГУНП в Івано-Франківській області Роман Дзібій. Прикарпатський поліцейський провів для вибухотехніків нічні розмінування, в умовах повної темряви. Адже на деокупованих територіях фактично немає електропостачання, і тисячі приміщень без жодного доступу світла.

«Багато фахівців не зустрічались з цим, вони працювали на простіших локаціях. Тому ми запросили їх на навчання і дали їм максимально складні умови праці, максимально складні об’єкти. Це потрібно для того, щоб вони могли здійснити свої помилки тут, на навчанні, а не коли будуть працювати з об’єктами на деокупованих територіях», – розповідає капітан поліції, інструктор Роман Дзібій.

По завершенню тренінгу вибухотехніки отримали відповідні сертифікати. А отримані знання відтепер застосовуватимуть на практиці. Минулого року лише прикарпатські вибухотехніки розмінували понад 5 тисяч гектарів звільненої від окупантів української землі. Сьогодні на тих полях уже росте український хліб.