Диван на коліщатках в темній вітальні

На Прикарпатті проводять операції із заміни суглобів

Автор: Любов Семанишин
22/07/2022 09:18
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
Азов

Фахівці відділення ендопротезування і реконструктивної ортопедії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні проводять операції із заміни суглобів, пише Правда.іф з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

«Ми одні з перших на Прикарпатті розпочали операції із заміни суглобів й до сьогодні виконали кілька тисяч таких оперативних втручань. Успішно робимо заміну колінних та кульшових суглобів, проводимо діагностику в умовах операційної. Щороку близько сотні пацієнтів пільгових категорій протезуємо за державною програмою», – розповідає завідувач відділення, голова Асоціації травматологів Івано-Франківської області Любомир Юрійчук.

Лікар говорить про те, що люди часто стають перед вибором: диклофенак чи штучний суглоб. І коли обирають перше, то завдають великої шкоди своєму здоров’ю.

Обласний травматолог акцентує, що самостійно пити знеболюючі – не найкраще рішення, бо таблетка не вирішує проблему, а швидше поглиблює. До того ж йдеться не тільки про шкоду для печінки, але й про якість ходьби.

«За кордоном роблять заміну суглоба й надалі бережно ставляться до свого здоров’я. У нас, на жаль, чимало людей ходять аж доки суглоб не зітреться цілковито», – акцентує лікар-травматолог.

Біль та обмеження рухів – цими сигналами медики не рекомендують нехтувати.

Може дійти до того, що одна нога йшла хоч би з Франківська до Тисмениці, а хвора не ступить навіть кілька метрів. І все це через те, що зруйнована кістка з часом не витримує навантажень, – пояснюють лікарі відділення.

Медики кажуть, що можна нарахувати з півсотні причин, які спричиняють розвиток захворювання. Наприклад, доволі часто проблеми із суглобами зумовлені порушенням анатомії та перевантаженнями. А ще неабиякий вплив має харчування.

«Переглянути раціон дуже вартує. Чомусь люди змінили пріоритети і майже не їдять просту їжу, як це робили наші пращури, а дарма», – рекомендує травматолог Юрійчук.