Про це повідомив керівник цієї комунальної установи Олег Бевський. Він зазначив, що роботу з видалення борщівника розпочали у травні, бо до того підрозділи МАРС задіювалися на виїзди з гасіння пожеж у екосистемах.
«У березні-квітні у нас пожежонебезпечний період і ми щодоби мали по 5-6 виїздів на пожежі. Якщо ми будемо відволікати чергові наряди на косіння борщівника, то будуть горіти поля і буде ще більше шкоди», – пояснив О.Бевський.
Водночас він зазначив, що боротьба з борщівником має бути спільною справою комунальників та радників міського голови у селах, які фактично виконують функцію старост сіл, і до цієї роботи необхідно залучати спецтехніку. Пише Західний Кур’єр.
«Побачивши плантації борщівника, ми розуміємо, що вручну цього не зробимо. На базі Хриплинського центру у нас був трактор, який ми переобладнали для косіння борщівника. Але, попрацювавши два дні у селах Крихівці та Хриплин, у нього поламалися леза, бо стебла у борщівника дуже товсті»,– сказав О. Бевський і додав, що найбільша проблема з борщівником саме у селах міської громади.
За даними Управління інтеграції громад, найбільші площі з борщівником є у селах Підлужжя, Крихівці, Драгомирчани, Камінне, Микитинці, Тисменичани та Черніїв. Як пояснюють радники міського голови у цих селах, здебільшого борщівник росте на полях, які довший час не обробляються і тому встановити власників цих земельних ділянок вельми проблематично.