Фахівці виявили у нього сказ. Трапилося це у липні цього року на території села Тисів.
Повідомляє Правда.іф, покликаючись на Долинський відділ Калуського РВ ДУ “Івано-Франкіський ОЦКПХ МОЗ”.
“Епізоотична ситуація щодо захворюваності на сказ тварин на території Болехівської міської ради залишається напруженою. В липні місяці 2024 року зареєстровано 1 випадок сказу у тварини (кота) на території с. Тисів, який наніс укуси чотирьом мешканцям”, — зазначено у повідомленні.
Зазначено також, що збільшилась і кількість звернень за медичною допомогою з приводу укусів тваринами. Так, за 7 місяців 2024 року до закладів охорони здоров’я звернулося 15 осіб проти 6 за аналогічний період 2023 року. Більшість укусів нанесені невідомими тваринами.
Сказ у тварин зазвичай характеризується незвичайною чи агресивною поведінкою.
“У тварин відмічається дратівливість, вони безпричинно гавкають і нібито ловлять мух у повітрі, можуть забиватися в темні кути, не реагують коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, дуже часто тварина поводить себе так, нібито подавилася кісткою, потім розвивається водобоязнь”, — інформують у долинському відділі.
Захворіти на сказ може людина, якщо її укусить, подряпає або обслинить пошкоджені шкірні покриви інфікована тварина. Слід пам’ятати, що сказ — це гостре інфекційне захворювання, яке при несвоєчасному лікуванні 100% закінчується смертельно. Тварина, яка вас укусила, на вигляд може бути здоровою, а захворювання сказом може проявитися до року і пізніше.