Івано-Франківською обласною службою зайнятості протягом червня – листопада 2021 року реалізовуватиметься профорієнтаційний проєкт для людей з інвалідністю «Повір у себе».
Старт проєкту відбувся 4 червня 2021 року під час онлайн-зустрічі працівників служби зайнятості області під головуванням директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка та соціальних партнерів, які будуть залучені до проведення профорієнтаційних заходів: Микола Макар – представник урядового уповноваженого з питань людей з інвалідністю, заступник голови громадської організації людей з інвалідністю «СЛІД», Володимир Корженьовський – директор департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Андрій Магас – заступник директора Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Наталія Козакевич – виконавчий директор БО «Благодійного фонду «Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ», Марія Гопайнич – директор Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
«Сприяння у працевлаштуванні особам з інвалідністю залишається одним із важливих напрямків діяльності служби зайнятості. Для забезпечення ефективної зайнятості громадян з інвалідністю, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці здійснюється комплексна система заходів, створені належні умови для їх обслуговування. Робота з даною категорією знаходиться на постійному контролі у кожного керівника філії/центру зайнятості», – зазначив В.Цимбалюк.
Заступник директора – начальник відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Людмила Сірко ознайомила з метою та завданнями профорієнтаційного проєкту «Повір у себе», формами проведення: «А це організація та проведення профорієнтаційних групових заходів в онлайн- та офлайн форматах, у т.ч. із залученням соціальних партнерів, презентацій роботодавця, економічних екскурсій, міні-ярмарків, проведення панельної дискусії «Нетворкінг провідних роботодавців та осіб з інвалідністю» за участю підприємців та організацій що мають потребу в працевлаштуванні осіб з інвалідністю, успішних осіб з особливими потребами, які започаткували підприємницьку діяльність, в т.ч. за сприянням служби зайнятості, ведення Telegram-каналу «ІФОЦЗ_ПОВІР У СЕБЕ» тощо».
Вона зазначила, що основна мета заходів – активізація власних зусиль осіб з інвалідністю щодо вирішення проблем зайнятості, оволодіння практичними навичками з пошуку роботи, формування активної життєвої позиції, адекватної самооцінки та впевненості в ефективності своїх дій.
Соціальні партнери брали активну участь у обговоренні та зазначили важливість втілення даного проєкту.