-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Прикарпатті стартував сезон кавунів: чи безпечні ягоди

-Реклама-spot_img
spot_img

Черешні з кавунами. Вже не вперше в Україні ранній сезон баштанних культур. Щоправда, ціни поки що теж ранні. У столиці за кавун просять від 50 гривень за кілограм.

Але як вгадати, щоби був солодкий? І звідки до нас їдуть смугасті так рано? Чи безпечно їх їсти? Журналістка Жанна Дутчак проінспектувала ринок в Івано-Франківську, пише Правда.іф з посиланням на Подробиці.

Соковиті кавуни та запашні дині. Власник ятки на центральному ринку Івано-Франківська Ельнур нахвалює свій товар. Каже: баштанними торгує вже кілька тижнів, плоди – імпортні.

Ельнур, підприємець:

Він насичений, він зараз йде в кольорі. Тонкошкірий, солодкий. Варто брати.

- РЕКЛАМА-

Традиційно сезон баштанних в Україні припадає на липень-серпень, кажуть підприємці. Але цьогоріч стартував на місяць раніше. Це може бути пов’язано з кліматичними умовами та тим, що цей рік переступний.

Ігор, підприємець:

У високосний рік всі овочі й фрукти приходять набагато швидше. Ще колись і старі люди говорили, що, як правило, 2-3 тижні. А цей рік взагалі неймовірний. Бо в кінця травня ми могли смакувати нормальними кавунами, хоча вони й не є наші, всі привізні – Туреччина, Греція, але на кінець травня вони вже були досить нормальні.

Втім, кавунів та динь в продажу поки що небагато. На франківському ринку вони є лише в кількох ятках, і то невеличкими партіями. Підприємці кажуть: везти більше не бачать сенсу, адже на баштанні зараз немає великого попиту.

Ельнур, підприємець:

Поки що на неї дефіциту немає, тому що це початковий продукт. Немає ажіотажу на нього, багато ще людей боїться.

Оскільки плоди з-за кордону, то і ціни “кусаються”. Кавуни від 36 гривень за кілограм, а дині – сімдесят.

Ельнур, підприємець:

Як на початковий кавун, то я б сказав, що це дорога ціна. Але в плані як початкового продукту це ще так середньо. Але з часом ціна може впасти.

Ігор, підприємець:

Реакція людей досить різна, тому що, напевно, є якась осторога, тому що, як правило, наш кавун херсонський приходив в серпні. В травні їсти кавун не звично. Хоча пробують і кажуть, що досить нормальний.

Але смачний не означає – безпечний. Кількість нітратів у баштанних на око не визначити. Для цього потрібна лабораторія. На франківському ринку така є. Кожну нову партію тут перевіряють на вміст нітратів.

Можете взяти будь-який на пробу на вміст нітратів.

Працівник лабораторії у сік з кавуна вливає спеціальний розчин. Добре все перемішавши, в рідину опускає нітратомір і залишає на пів години.

Отже, пройшло пів години, ми отримали кінцевий результат 22 міліграми при нормі 60 міліграмів. Отже, кавун доброякісний, можна споживати.

А ось у дині концентрація нітратів майже на межі – із дев’яноста допустимих, нітратомір показав усі вісімдесят.

Василь Цапар, лікар ветеринарної медицини лабораторії ринку:

У баштанних культурах зараз нітратів трохи більше, бо це ранні ягоди, скоростиглі. І з часом дальше до середини літа і до кінця літа нітрати будуть зменшуватися, це природно, тому, що ягоди будуть отримувати більше сонця.

Найбільш корисні баштанні в період свого природного дозрівання – в серпні-вересні, кажуть експерти. Тоді у них максимум поживних речовин і мінімальний вміст нітратів. Але можна смакувати кавунами та динями й зараз. У невеликих порціях.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні