Упродовж 2023 року на Івано-Франківщині від травм, поранень і соматичних захворювань лікувалися та пройшли реабілітацію понад три тисячі військовослужбовців.
Медичну допомогу військовим надають у стаціонарних відділеннях 34 медзакладів області. Реабілітаційну — у 21.
Про це на конгресі місцевих і регіональних рад Івано-Франківської області повідомила заступниця голови обласної військової адміністрації Людмила Сірко, передає Правда ІФ з посиланням на Суспільне
За її словами, нині 21 комунальний заклад охорони здоров’я області законтрактований за реабілітаційними пакетами програми медгарантій на понад 142 млн грн. У лікарнях надають реабілітаційну допомогу цивільним та військовослужбовцям за такими основними напрямами: травми опорно-рухового апарата, нейрореабілітація, реабілітація пацієнтів зі спінальними травмами.
“Плануємо, щоб реабілітаційні відділення запрацювали в усіх десятьох кластерних закладах. Зараз працюємо над відкриттям у трьох – Бурштинській, Верховинський та Косівській лікарнях”, — каже Сірко.
З її слів, потреба у збільшенні ліжкомісць в області є, враховуючи зростання кількості поранених бійців і бійчинь.
“У планах передбачене і створення нових реабілітаційних відділень (у Бурштині, Верховині та Косові), щоб така допомога була наближена до місць проживання наших пацієнтів”, — додає директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА Володимир Дзьомбак.
Зі слів Людмили Сірко, з 21 комунального закладу 15 мають амбулаторні та стаціонарні процедури. В них розгорнули 403 ліжка.
“Реабілітаційну допомогу в області надають 20 мультидисциплінарних команд. Щоб відкрити відділення реабілітації або покращити надання у теперішніх, ми робили ремонти. Спрямували на це 11 млн грн. Ще 16,5 млн грн з бюджетів усіх рівнів, а також НСЗУ виділили на обладнання. Допомагали й міжнародні донори, які упродовж 2023 року надали 21 млн грн”, — розповідає заступниця голови ОВА.