П’ять років тому нинішня власниця сироварні починала з моцарели. Тоді вона варила сири за італійською технологією на власній кухні.
Спочатку пригощала сирами рідних, друзів, знайомих. Потім вони почали купувати сири, охочих ставало все більше, пише Ратуша з посиланням на Newfood.
З часом Наталія Пальчак домовилася про співпрацю з півтора десятками крамниць Івано-Франківська — і локальні продажі суттєво покращили збут. Окрім всього іншого, продає сири на крафтових ярмарках, відправляє замовлення Новою Поштою, а згодом планує відкрити і власну фірмову крамницю.
Найпопулярніший сир у асортименті «Станіславської» — чорний, з промовистою назвою «Чорна рада».
При створенні у нього додають натуральний барвник — чорнила каракатиці. Вдалим доповненням є лаванда та насіння пажитника, що надає сиру легкого горіхового смаку.
Охоче куштують сир «Мольфар» — з базиліком, помідором і часником. Його виготовлення базується на голландській технології зеленого сиру «Песто».
Інша категорія — витримані сири. Одним із фаворитів у сироварні називають «Бисаги» — напівтвердий коров’ячий сир, зварений за італійськими технологіями. Він має щільну пластичну текстуру, насичений солом’яний колір, пікантну легеньку кислинку та приємні вершкові нотки.
«Мотря» — це козячий напівтвердий сир з витримкою від 6 місяців. Його текстура пластична, ледь крихка. А смак — з легкими горіховими нотки без яскраво вираженого післясмаку козячого молока.
І, звісно, популярне «Волове око». Це овечий твердий сир з витримкою 11 місяців з крихкою твердою текстурою.