У Городенці, що на Франківщині, планують відреставрувати Вірменський костел, зведений у 1706 році. Храм є найстарішою збереженою будівлею міста. Про це повідомляє Городенківська міська рада у Facebook, пише Суспільне Карпати.
“Розпочали виготовлення охоронної облікової документації на пам’ятку архітектури — Вірменський костел у Городенці. Провели заміри, фотографування та обстеження пам’ятки архітектури”, — йдеться у повідомленні.
Для відновленням костелу звернулися до спеціалістів з кафедри реставрації Львівської політехніки, яку очолює Заслужений архітектор України, доктор технічних наук, професор Микола Бевз.
Нагадаємо, у Городенці волонетри також відновлюють 260-річний костел Непорочного Зачаття Діви Марії. Там знайшли ймовірні фрагменти скульптур Йогана Пінзеля.
Що відомо
Символом присутності заможної вірменської громади в Городенці став зведений у 1706 році костел. На території храму знаходився вірменський цвинтар. Костел та його подвір’я було обнесено високим муром з воротами.
До слова, вірмени почали активно переселятися до Городенки, коли у1668 році місто отримало Магдебурзьке право. Вони понад сто років проживали там і займалися торгівлею.
У 1779 році храм пограбували: “не було навіть келиха для відправи”. В 1811 році у костелі з’явився орган. Під час комуністичного режиму будівля слугувала складом. Наразі костел закритий та потребує ремонту.