За останні два роки Вигодське лісове господарство повністю перейшло на вирощування саджанців із закритою кореневою системою. За словами лісничого підприємства Василя Тисяка, до такого способу вирішили вдатися через те, що він – більш ефективний, пише Суспільне Карпати.
1 200 квадратних метрів посадкових матеріалів різних дерев, дві теплиці і чотири накриття загальною площею понад пів тисячі квадратних метрів. У Шевченківському лісництві Вигодського лісгоспу вирощують саджанці із закритою кореневою системою. Також на території збудували холодильну камеру. Її використовують для того, аби підтримувати рослини у потрібній температурі, розповідає лісничий “Вигодського лісгоспу” Василь Тисяк.
“У жовтні ми висадили бук лісовий у блоки. І в травні ми з цієї теплиці його вже забрали. Зараз ми маємо 14 800 штук прекрасного бука, який зараз на закаленні, на дорощуванні”, – сказав Василь Тисяк.
Аби запобігати і гасити пожежі, у лісництві використовують безпілотні літальні апарати та спеціальне обладнання із відеоспостереженням. Лісники запускають “безпілотник” у небо, щоб моніторити територію лісів. Коли виявляють пожежу, повідомляють головному лісничому. А той разом із пожежниками відправляється на місце загорання. Виконувач обов’язків начальника обласного управління лісового господарства Олег Ярошик каже, що найбільша пожежна небезпека виникає у липні, серпні та вересні.
“Головне, як було зазначено головою, в перші години ліквідувати ці пожежі. Ми саме намагаємося працювати над цим”, – говорить Олег Ярошик.
“Безпілотники” українського виробництва можуть відлетіти на 160 кілометрів і патрулювати вночі.
“Це патрулювання зачіпає не тільки лісові масиви нашого управління. Це і ліси національних парків, які розташовані у важкодоступних місцях. Пожежа, яка там стається, повинна вчасно ліквідовуватися. Ми гасили пожежі в національному парку “Синевир”, в Карпатському національному парку”, – розповів заступник начальника обласного управління лісового господарства Роман Олійник.
Як повідомив у своєму звіті перед екологічним комітетом Верховної Ради голова Держлісагенства України Юрій Болоховець, середня площа однієї пожежі у порівнянні з 2020 роком зменшилася у 64 рази. Каже, що цьому сприяють спільні навчання лісової охорони і рятувальників.
“Ці навчання відбулися на території 11 областей із залученням майже 600 людей державної лісової охорони, більше 200 одиниць техніки. Залучені були всі 24 області”, – сказав Юрій Болоховець.