Міністерство цифрової трансформації України відкриває офлайн-пункти «Дії» в регіонах, де служба підтримки допомагатиме генерувати COVID-сертифікати.
Керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік відвідав такий пункт в Івано-Франківську, який розміщується в центральному корпусі медичного університету, пише Ратуша.
За його словами, тепер, перебуваючи у “червоній” чи “жовтій” зоні карантину, люди мають користуватися COVID-сертифікатами, проте часто виникають труднощі з використанням або загалом застосунку “Дія”, або ж з генеруванням сертифікату.
Наприклад, трапляються посилки в деклараціях, збігають номери з дитиною, не генерується сертифікат через навантаження даних в той момент. Для цього і створюють такі пункти підтримки, щоб допомогти людині розібратися з цим питанням.
Загалом по Україні їх вже є більше 900. Найбільший попит – у центрах вакцинації, адже люди можуть одразу після щеплення звертатися за допомогою. Також такі пункти відкривають у центрах первинної медичної допомоги, ЦНАПах, бібліотеках тощо. Зауважу, що волонтери в пунктах підтримки не роблять все замість людини, а лише допомагають їй зробити це самій, підказують, – зазначив посадовець.
Також Мстислав Банік зауважив, що найближчого тижня на Прикарпатті планують відкрити ще три пункти команди підтримки «Дії»: в Надвірній, Калуші та Коломиї.
В селах вони також потрібні, але там виникають труднощі із залученням волонтерів з відповідною кваліфікацією. Проте, якщо хтось готовий допомагати, то такі центри можна відкривати у будь-якому намеленому пункті, – додав він.
Нагадаємо, 26 листопада в Івано-Франківську на базі центру масової вакцинації населення від COVID-19, у центральному корпусі національного медичного університету, почала працювати команда підтримки «Дії».
В офлайн-пунктах можна проконсультуватися з таких питань:
- дізнатися про види СOVID-сертифікатів та шляхи їх отримання;
- подати заявку на отримання СOVID-сертифіката на порталі та в застосунку «Дія»;
- які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема виникла в лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення);
- визначити помилку генерування сертифіката;
- що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з 6 місяців до 365 днів.
Регіональний координатор з вакцинації Микола Стовбан своєю чергою зазначив, що станом на сьогодні в області веж провели 705 807 щеплень: першою дозою – 28,7%, двома – 23,2%.
За його словами, кожного дня вакцинуюся 150-250 людей. Проте нагадав, що для колективного імунітету кількість щеплень має становити не менше 80%.