На території Галицького національного природного парку виявили рідкісний сумчастий «червонокнижний» їстівний гриб – Зморшок степовий.
Про це пише Галка з посиланням на Галицький національний природний парк.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Вид виявили на західних схилах Касової гори. Понад 50 плодових тіл цього виду помітили на території 100 м x 10 м в угрупованні рідкісних «червонокнижних» видів рослин: горицвіта весняного, ковили волосистої та зіноваті Блоцького.
Також, тут зростає осока низька, костриця боронзиста, первоцвіт лікарський, подорожник середній, фіалка запашна та молочай кипарисовий. Це ділянка випасається домашніми тваринами – цей вид зростає саме там, де є коров’ячий послід.
Згідно замірів плодові тіла у знахідок були заввишки від 6 см до 12 см. У деяких наукових виданнях пише, що гриб інколи трапляється великими групами, іноді утворює “відьмині кола” з 15-20 плодових тіл діаметр яких сягає 7-8 м.
Форма шапок конусоподібна, яйцеподібна, видовжена по горизонталі, неправильно куляста, зростається з ніжкою, вкрита сіткою виїмок неправильної форми, дещо сплюснута зверху. Забарвлення шапинки брудно-бурувато-сіре, при висиханні жовтувате, порожнисте. Ніжка 3-8 см на 3-5 см, товста, циліндрична, зморшкувата, сіро-біла, щільна з невеликими кількома порожнинами. Плодить у березні-квітні.
“Є необхідність підтримки цього гриба в колекціях чистих культур. Вид зберігається в колекції культур шапинкових грибів Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України. Хоча зморшок степовий і належить до їстівних грибів, застерігаємо – зривати його заборонено законом. Вважаємо, що ця популяція потребує моніторингу, та охорони”, – пишуть в НПП.