Велотуризм набуває пріоритетного значення, особливо в умовах пандемії COVID-19. Про це вам в один голос скажуть веломандрівники.
Особливо, якщо веломаршрути пролягають через невеликі гірські населені пункти із можливістю оглянути культурні та природні пам’ятки. На це і спрямовані спільні зусилля Долинської та Вигодської громад.
Днями відбулася презентація культурно-туристичного веломаршруту до музею І. Франка у Лолині на території Долинської та Вигодської територіальних громад. Зазначимо, що обидві громади мають значні перспективи для розвитку велоінфраструктури, інформує “Галка” з посиланням на фб-сторінку Долинської міськради.
Але досі туристи тут влаштовували лише транзитні зупинки. Після цього продовжують маршрут до міста Яремче, або Міжгір’я. Через відсутність промаркованих в та відповідно облаштованих веломаршрутів втрачається попит на відвідування цікавих локацій, які є в Долині та Вигоді.
Сучасний конкурентоспроможний туристичний продукт – веломаршрут Долина-Грабів-Лолин має протяжність 19,6 кілометра.
Створення веломаршруту – це переваги для росту інфраструктурної складової, збільшення відвідування місцевих локацій, що дасть поштовх для розвитку місцевого бізнесу, – переконаний заступник міського голови Віктор Громиш.
Ідейники проєкту Юрій Гулей та Андрій Сікан підготували медіапрезентацію про “Дикий шлях “, доступно і цікаво розповіли про реалізовані велокроки зі створення веломаршрутів Україною. Підсумковими для учасників заходу були відвідини й огляд промаркованого маршруту.
Як зазначила директор Проектно-освітнього центру «Агенти змін» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Світлана Кропельницька, обговорюючи реалізацію проєкту, заодно університет планує з міською радою подальші напрями співпраці.
Насамперед про цікаві ідеї для транскордонних проєктів вели мову начальниця відділу інвестицій і туризму Наталія Диндин та провідна спеціалістка цього ж відділу Олена Немец. Зокрема, йдеться про перспективи облаштування інтерактивного музею на місці старого млина в Гошеві, а в Долині ще одна цікава локація – Замкова гора.
Фахівчиня з питань м’яких/соціальних проєктів Проектно-освітнього центру «Агенти змін», доцент кафедри фінансів, кандидат економічних наук Тетяна Мигович зосередила свою увагу зокрема на освітній співпраці з спільнотою викладачів та студентів Часто креативні ідеї виникають в молоді під час написання наукових і дипломних робіт, проходження навчальної практики.
«Є над чим працювати. На перспективу громада може розвивати також аграрний туризм, екотуризм. Є всього стільки, де вільна ніша. Але потрібно зосередитись також на рекламі, на промоції», – акцентує завідувач кафедри фінансів Прикарпатського університету Омелян Левандівський.
Зазначимо, що Долина і Вигода є партнерами асоціації “Бойківське коло”, тож вона буде сприяти промоції та популяризації створеного веломаршруту на платформі YouTube та у соціальних мережах. Зацікавлений у промоції також і Університет, використовуватимуться для цього й інформаційні ресурси обох громад. Та однією з найдієвіших залишається промоція самих велотуристів: приїхали, побачили, розповіли про враження іншим.
Проєкт реалізовано в рамках Конкурсу студентських туристичних стартапів, який фінансувало управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, за сприяння Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Долинської міської та Вигодської селищної рад.