Диван на коліщатках в темній вітальні

На що Івано-Франківськ позичив 500 млн грн: найдорожчі проєкти

Автор: Орися Корчун
27/09/2019 20:56
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Міністерство фінансів погодило Івано-Франківську умови кредиту. Розмір кредиту, який міськрада взяла минулого року, збільшили з 300 до 800 млн грн. На що місто витратить ці кошти?

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Результат пошуку зображень за запитом "На що Івано-Франківськ позичив 500 млн грн: найдорожчі проєкти"

Про дірку у бюджеті та наміри взяти пів мільярда кредиту влада Івано-Франківська говорила ще при формуванні бюджету 2019 року. При цьому минулого року місто вже позичило 300 млн грн., пише КУРС

Вчора міська рада прийняла зміни до рішення від 15.02.2018 р. «Про здійснення запозичення до міського бюджету м. Івано-Франківська у 2018 році» та збільшила розмір позики на 500 млн грн.

Відповідно до рішення, 300 млн грн, які міська рада залучила минулого року, місто має погасити до 30 червня 2021 року, а 500 млн грн, які сподівається отримати ще цього року, – до 30 червня 2023 року. У 2019 році відсоткова ставка становитиме 19,5%. Відсоткову ставку можуть переглядати кожні шість місяців, і вона може зрости до 23%.

«Ми зараз приймаємо рішення, по якому Мінфін зробив погодження. Далі це рішення буде направлене у «цінні папери», там буде місяць на розгляді. Тому дай боже, щоб ми до кінця року цей кредит взяли», – пояснила заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.

За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, де брати кредит, міська рада визначить на конкурсі.

«Насправді це рішення не нове, міська рада прийняла дефіцитний бюджет. І коли ми приймали бюджет, то про це відверто говорили. Тепер вже рішення пройшло погодження у Міністерстві фінансів, встановлені межі кредитування. Далі після рішення сесії оголосять конкурс між банками. Котрий з них запропонує найвигідніші умови, з тим укладуть договір», – сказав Марцінків.

За його словами, кредитні кошти витратять на закупівлю комунального транспорту, будівництво моста, будівництво та капремонт закладів культури та освіти та капітальний ремонт доріг.

У додатку до сьогоднішнього рішення опублікували перелік об’єктів, які будуть фінансуватися цього року з бюджету розвитку спеціального фонду та із запозичень до міського бюджету.

Деякі проєкти вже мали бути завершені, але через відсутність коштів досі не реалізовані.

До прикладу, на роботи, що ведуться навколо міського озера, укладено договір з підрядниками приблизно на 40 млн грн. Профінансовано – приблизно на чверть.

Повністю зупинився ремонт міжбудинкових проїздів. Цього року на 40,6 млн грн мав виконати ці роботи Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою та на 28 млн грн – управління капітального будівництва.

Не впроваджений електронний квиток – на придбання обладнання та програмного забезпечення для автоматизованої системи оплати проїзду заклали 5 млн грн.

Завершити ці проєкти мерія сподівається за кредитні кошти. Але перелік об’єктів співфінансування лише цими проєктами не обмежується. Ми вибрали з переліку на 20 сторінок ті пункти, витрати на які перевищують 10 млн грн і мають (спів)фінансуватися із кредитних коштів.

Як і слід було очікувати, найбільше грошей піде на будівництво моста на Пасічній через Бистрицю Солотвинську.

Нагадаємо, вартість моста оцінюють вже у 594,6 млн грн. Зокрема, будівництво самого моста: 212,3 млн грн, розв’язки – 346,4 млн грн та під’їзної дороги – 35,9 млн грн.

Відповідно до переліку цього року передбачено на будівництво моста 30 млн грн, розв’язку – 10,6 млн грн, під’їзної дороги – 41,3 млн грн.

Серед найбільших видатків також:

  • 14 млн грн – на фінансування програми доступного житла та молодіжного кредитування;
  • 12,5 млн грн – програму «Освіта міста Івано-Франківська 2016–2020 роки»;
  • 12,7 млн грн – капітальний ремонт лікарень;
  • 11,1 млн грн – капітальний ремонт об’єктів благоустрою;
  • 10 млн грн – внески у статутний фонд КП «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»;
  • 13,7 млн грн – внесок у статутний фонд КП «Міська ритуальна служба»;
  • 54,2 млн грн – внесок у статутний фонд КП «Івано-Франківськтеплокомуненерго»;
  • 12,1 млн грн – внесок у статутний фонд КП «Івано-Франківськводоекотехпром»;
  • 12,5 млн грн – внесок у статутний фонд КП “Простір інноваційних Креацій «Палац»”
  • 15 млн грн – капітальний ремонт вулиці Надрічної;
  • 19,7 млн грн – будівництво Північного бульвару;
  • 16,2 млн грн – будівництво дитячого садка у мікрорайоні “Каскад”;
  • 10 млн грн – будівництво НВК ЗОШ №6 у мікрорайоні Опришівці;
  • 18,7 млн грн – розширення школи у селі Хриплин;
  • 13 млн грн – будівництво дитячого садка на вулиці Хоткевча, 11-А;
  • 15 млн грн – ремонт приміщень Центрального народного дому на вулиці Шевченка, 1;
  • 12 млн грн – придбання ангіографічного обладнання для комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня».

За словами заступниці міського голови Вікторії Сусаніної, цього року місто вже повернуло 100 млн кредиту, наступного року виплатить ще 200 млн грн. Сусаніна каже, що наступного року ріст доходів міського бюджету запланований на 30%. А якщо місто повністю отримає медичну і освітню субвенцію, то труднощів з виплатою кредиту не буде.