Автор проекту – Віта Ковальчук. Проект належить до категорії великих і розрахований на фінансування у майже максимально можливому розмірі – понад 399 тис. гривень, інформують “Вікна”.
Мета проекту – очищення води і берегів річки. Для цього автор пропонує перевірити шлюз, належне функціонування відстійників, каналізаційних труб, полагодити їх з метою недопущення потрапляння нечистот в ріку, очистити русло річки, поглибити і розширити її в деяких місцях, забезпечити зони відпочинку для жителів міста: укріпити береги, побудувати пірси для відпочинку і риболовлі, безпечні сходження до води, запустити мальків, облаштувати набережні з кафе, «мости кохання», побудувати пристань для можливості оренди маленьких легких човнів для туристичного сплаву каналом.
Заплановані навіть урочистості, приурочені до відкриття проекту «Калуська Венеція» з освяченням і концертом, які автор пропонує провести в рамках святкування наступного Дня міста.
Проект калушанки має усі шанси стати найбільш амбітним у рамках цьогорічного Бюджету участі. Це, водночас, зменшує його шанси на допуск до голосування та реалізацію. Очевидно, що навіть максимального фінансування, яке може отримати громадський проект, явно недостатньо для того, щоб реалізувати настільки масштабний задум. Наприклад, торік калушани підтримали пропозицію щодо очищення річки Сівка. З відповіді влади випливає, що лише на підтримання санітарного стану річки торік було виділено 199 тис. гривень, а на відновлення водорегуляційної споруди на річці Сівка в районі Домбровського кар’єру потрібно 400 тис. гривень.
Нагадаємо, що загалом цього року калушани подали 25 проектів на загальну суму понад 7 млн гривень. Це значно менше, ніж у минулому році: тоді було подано 45 проектів, 20 з яких допустили до голосування.