На території Делятинського лісгоспу росте понад десяток різних червонокнижних рослин
Диван на коліщатках в темній вітальні

На території Делятинського лісгоспу росте понад десяток різних червонокнижних рослин ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор: Ігор Василик
23/03/2021 20:35
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Понад десяток видів червонокнижних рослин росте на території держлісфонду Делятинського лісгоспу, пише WestNews.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це йдеться на Facebook-сторінці Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Лісівники Делятинського лісового господарства постійно проводять спостереження за рідкісними, зникаючими та червонокнижними видами рослин. У кожному лісництві закріплено відповідальні особи.

Місця розміщення рідкісних і зникаючих видів рослин лісівники фіксують у паспортах майстерських дільниць. Далі наносяться їх на карти-схеми, з вказуванням назв урочищ, номерів кварталів та виділів, що знаходяться у конторі лісгоспу та лісництвах.

У цілому, на території Делятинського лісгоспу знаходиться 11 видів рідкісних і зникаючих рослин, що займають площу 600 гектарів.

Найбільшу долю займає цибуля ведмежа – 217,9 га (41 %), основні масиви її знаходяться в Поляницькому лісництві. На Вовчі ягоди звичайні можна натрапити у Білоославському лісництві, де вони займають 132,2 га. Пізньоцвіт осінній (104,44 га) найчастіше зустрічається у Любіжнянському лісництві. Ялівець природного походження (площа 0,9 га) росте в основному в Поляницькому лісництві.

Лісівники звертаються до мешканців краю із закликом проявити екологічну свідомість – не знищувати первоцвіти, не купувати їх на стихійних ринках.

Нагадаємо, за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і червонокнижних видів рослинного світу, передбачена відповідальність за статтею 88-1 та статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян від 510 грн. до 3655 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Також постановою КМУ від 07.11.2012р. №1030 визначена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, знищення чи погіршення середовища їх зростання, – від 49 грн. за кожну трав’янисту рослину.