Мігруючу на схід зграю з 8 особин рідкісних коровайок Plegadis falcinellus (Linnaeus, 1766) зареєстровано 15.05.2020 р. в околицях с. Кукільники Галицького району. (Відео В. Бучка).
Це друга відома на Прикарпатті зустріч цього виду (у минулому столітті цього птаха виявили на р. Лімниці поблизу м. Калуш). Регіональна категорія охорони – вид не підлягає оцінці.
Ареал охоплює Південну Європу, Південну Азію, Північну Африку, Австралію, Америку. Зимує у країнах Тропічної Африки, на півострові Індостан. В Україні гніздиться в південній частині (на озерах Кугурлуй, Картал і Китай, острові Малий Татару, у СтенцівськоЖебриянських плавнях, дельтах Дністра та Дніпра, верхів’ях Тилігульського лиману, заплаві р. Інгул, на Лебединих островах і Сиваші, в дельті р. Молочна), а в інших регіонах відомі знахідки залітних особин, пишуть Версії з посиланням на Waterbirds. The Halych National Park. The Burshtyn Water Reservoir.
На півдні України коровайка оселяється в заплавах із заростями очерету, вербовими чагарниками. Мігруючих птахів можна виявити поблизу різноманітних водойм.
В Івано-Франківській області – це залітний вид. В Україні перелітні птахи. У місцях гніздування з’являються у квітні. Оселяються колоніями, часто разом з чаплями і бакланами. Гнізда влаштовують на кущах або на заломах очерету. Повні кладки можна виявити в кінці квітня – на початку травня, вони налічують 3–4 яйця, які самка і самець насиджують три тижні. Пташенята вилітають із гнізд протягом червня – липня. Осіння міграція триває з останніх чисел серпня до початку жовтня.
У раціоні переважають личинки комах і молюски, рідше коровайки харчуються мальками риб, пуголовками, дрібними жабами.
Коровайка занесена до Червоної книги України (вразливий вид).
І. В. Скільський. Коровайка Plegadis falcinellus (Linnaeus, 1766) // Червона книга Івано-Франківської області. Тваринний світ. – Чернівці: Друк Арт, 2019. – C. 266.