Ідею створення в Україні сучасної біатлонної інфраструктури вітчизняні спортивні функціонери обговорювали вже давно, проте старту реалізації такого важливого для українського спорту проєкту постійно щось перешкоджало.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Окрім проблем із його фінансуванням, реалізації ідеї перешкоджали складнощі з вибором місця зведення біатлонного комплексу, пише Ратуша.
Зрештою, вирішили, що найкращим місцем для створення сучасного біатлонного містечка з усією необхідною базою забезпечення буде найбільший в Україні гірськолижний курорт Буковель.

Наразі роботи на об’єкті у розпалі. Як повідомив президент ФБУ Володимир Бринзак, в ці дні в Україні перебуває рейс-директор змагань Кубка світу IBU Борут Нунар. Мета візиту – ознайомлення зі споруджуваним в Буковелі сучасним біатлонним комплексом.
Ми вже давно запрошували фахівців IBU для ознайомлення з тією роботою, яка проводиться в Буковелі. Пандемія коронавирусу, карантин і пов’язані з цим обмеження не дозволяли організувати такий візит раніше, але зараз ми раді, що Борут Нунар зміг прийняти наше запрошення і приїхати в Україну. Такі інспекції дуже корисні, тому що дозволяють заздалегідь усувати якісь недоліки, пов’язані з інфраструктурою, транспортом, логістикою, розташуванням тунелів, комунікаціями … Загалом, зробити все, щоб після закінчення будівництва стадіон повністю відповідав класу А для таких споруд.
За словами Бринзака, тут вже підготували 4-кілометрове коло, але зараз ще потрібно на половині цієї дистанції провести всі комунікації.

В першу чергу, прокласти труби, кабелі, підключити спеціальні блоки систем оснежненія. Ми плануємо, що буде спеціальне озеро, звідки буде подаватися вода для снігових гармат на всьому протязі траси – щоб це була повністю автономна система, яка не залежить від знаходиться поруч гірськолижного комплексу.
Бринзак каже, що наразі є готова траса, стрільбище, залишилося підвести комунікації, покласти асфальт, щоб можна було проводити роботу на лижороллерах. Ну а далі – займатися інфраструктурою.
Налаштовуємося тільки на сертифікат категорії А, на це налаштований і Олександр Шевченко, який курує проект. Як він каже, ми все повинні зробити на крок вперед – тобто, не тільки запозичити краще в інших комплексів, а й запропонувати свою родзинку – то, чого немає на інших стадіонах. Тому використовуємо всі можливі нові технології, щоб підготувати комплекс дуже хорошого рівня.

Коли ж біатлонний стадіон у Буковелі отримає міжнародний сертифікат відповідності, Україна, за твердженням президента ФБУ, доволі швидко змогла б отримати право на проведення змагань на кшталт літнього чемпіонату світу або зимового чемпіонату Європи, юніорської планетарної першості або ж етапу Кубка IBU серед тих же юніорів.
При цьому Бринзак наголошує, що «поки Росія під санкціями і не може проводити міжнародні змагання, Україна могла б отримати від IBU право на організацію у Східній Європі змагань досить високого рівня. Потрібно лише все зробити правильно».

ТЕКСТ: Ростислав Ковтун | ФОТО: Ігор Могильняк