-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Тисмениччині шість шкіл не мають їдалень, а районного начальника освіти підозрюють у привласненні бюджетних коштів (відео)

-Реклама-spot_img
spot_img

Для одних планшети, інтерактивні дошки та сучасні спортивні майданчики, тим часом як інші мріють просто про звичайну їдальню. На Прикарпатті в Тисменицькому районі відразу шість шкіл позбавлені такої, здавалося б, елементарної зручності.

На Тисмениччині шість шкіл не мають їдалень, а районного начальника освіти підозрюють у привласненні бюджетних коштів (відео)

У Липівській школі навчаються діти з трьох сусідніх сіл, але власної їдальні навчальний заклад не має. Поки чекали, коли її побудують, тимчасово облаштували для обідів приміщення бібліотеки. Відтоді минуло вже двадцять років, йдеться у сюжеті “Подробиць” на Інтері.

“Змушені харчувати в кілька перерв, тому що охочих, крім пільгових категорій, яких ми харчуємо за кошти держави, є багато. І ще за кошти батьків учні 5 – 11 класів харчуються”, – говорить Василь Вінтоняк, директор Липівської школи.

Кілька оладків, варене яйце і какао – один з варіантів учнівського обіду. Запропонувати повноцінне харчування, кажуть кухарі, не дозволяє ні обладнання, ні розмір приміщення.

“Хочеться чогось гаряченького поїсти… Супчику… А там такого немає”, – розповідає Станіслава Мельник, учениця 6 класу.

- РЕКЛАМА-

Торік у шкільній їдальні на підлозі залили стяжку – гроші на це виділила сільрада. Щоб завершити роботи, не вистачає ще близько мільйона. У районному відділі освіти запевняють – з райбюджету цього року можуть виділити щонайбільше 60 тисяч.

“Для того щоб зробити, треба мати кошти. Коштів відділ освіти як таких своїх не має. Липівську їдальню ми подаємо, відколи я, – з десятого року”, – розповідає Світлана Шарабуряк, начальник відділу освіти Тисменицької РДА.

У Тисменицькому районі, крім Липівської школи, власної їдальні не мають ще 5 навчальних закладів.

“П’ятнадцять років немає в селі взагалі столової. Комусь кажеш – сміються, кажуть, може, на ремонті. Ні, взагалі немає столової як такої, діти реально голодують”, – розповідає Василь Леканов, житель села Узин.

А от у школі в селі Слобідка торік звели дитячий та спортивний майданчики, відремонтували туалети й фасад.

“Виділили один мільйон, тому що у нас роблять спортивний майданчик зі штучним покриттям. Так само минулого року на Петра ми відкривали дитячий майданчик”, – розповідає Лідія Мельник, в. о. директора школи в селі Слобідка.

Чому така диспропорція?

“Це були кошти не відділу освіти і навіть не районного бюджету. Ті самі Клубівці фінасуються через державний бюджет”, – пояснює Світлана Шарабуряк.

Тим часом у поліції повідомили, що проти начальника райвідділу освіти відкрили кримінальне провадження за розтрату та привласнення бюджетних коштів.

Пі

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

2 КОМЕНТАРІ

  1. А ми колись в сусідньому з Липовим селі чекушку ліпили в столові

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні