бензин
Диван на коліщатках в темній вітальні

На травневі в Україні здорожчає бензин: в яких областях можна заправитися дешевше

Автор: Орися Корчун
28/04/2021 17:03
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Трейдери роблять диференціацію для заможних регіонів і не дуже, щоб обсяги продажів не падали

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

За час травневих свят ціни на пальне можуть зрости на чотири відсотки. Тобто літр бензину здорожчає приблизно на 50 копійок, а дизельне паливо – на гривню. Які причини цього?

Опитані новинами “Сьогодні” фахівці кажуть, що здорожчання сезонне і пов’язане з Великоднем. При цьому в областях ціни різняться.

Бензин А-95 найдорожчий у Києві – 30,26 грн/л. А найдешевший у Сумській області – 28 грн.

А-92 на Луганщині коштує 29,09 грн. Також понад 28 грн/л він коштує у Києві, Донецькій, Запорізькій, Львівській областях. Тоді як на Сумщині – 27 грн.

Дизель найдорожчий у Києві – майже 30 грн/л. Натомість у Київській області ціна одна з найнижчих по країні – 27,79 грн. А найдешевший дизель – на Миколаївщині та Харківщині.

Експерти кажуть, ціни залежать від купівельної спроможності населення. Високу вартість на Луганщині пояснюють небезпечною близькістю до лінії розмежування.

Експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук пояснює:

“Оператори ринку диференціюють ціни, тому що, наприклад, 28 грн/л у Києві – це зовсім не те, що 28 за літр, наприклад, у Волинській чи Сумській області. Тому ми завжди як оператори ринку ціни диференціюємо, щоб об’єми продажів не падали”.

Директор спеціальних програм науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев каже, що трейдери закупилися великими партіями нафтопродуктів за ціною, яка була на 4-6% вища, аніж на початку квітня. Тому ця різниця у 1 гривню поступово перейде у вартість пального на АЗС.

Раніше сайт “Сьогодні” писав, що в Україні зникає один з ризиків, які загрожували стабільності ринку пального – дефіцит дизеля і автогазу . Білоруські постачальники пообіцяли продати Україні стільки пального, скільки буде потрібно, навіть понад контрактів.

Джерело

На скільки “підскочили” ціни на продукти для мешканців Прикарпаття