На Прикарпатті в Тисменицькому районі хворих з COVID-19 лікують лише в одній лікарні – Тисменицькій міській. Ще в одній – Лисецькій районній – планують розгорнути спеціальне відділення, пише Суспільне Карпати.
В Тисменицьку міську лікарню госпіталізовувати хворих з COVID-19 почали тиждень тому. Це – єдиний медзаклад в районі, в якому лікуються хворі на коронавірусну інфекцію стаціонарно. Тут розгорнули 70 ліжок і, як розповів заступник начальника обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак, 58 % ліжок в лікарні зайняті. Станом на друге листопада вільних реанімаційних місць немає. А їх в медзакладі є шість.
Про те, як лікарня працює в нових умовах та як вдалося її обладнати, керівник Роман Сендецький розповідати відмовився. Натомість, в обласному департаменті охорони здоров’я розповіли, що цей медзаклад планують перепрофілювати.
“Він вже поданий в Міністерство охорони здоров’я, як заклад, який буде повністю перепрофільований під COVID-19. Потужність закладу – 110 ліжок. Тобто, у ці дні ми будемо готувати, щоб вони могли приймати повністю на 110 ліжок – і хірургічну патологію , і неврологічну патологію”, – розповідає Володимир Дзьомбак.
Розгорнути додаткові ліжка планують і в Лисецькій районній лікарні. Хворих із COVID-19 госпіталізовуватимуть в окремий двоповерховий корпус, ще в одному – будуть приймати людей з іншими хворобами. Це дозволить розділити пацієнтів та запобігти поширенню коронавірусної інфекції серед людей, які лікують інші захворювання, а не COVID.
“Ніхто не скасовував апендицит, пологи, серцеві приступи, які в людей стаються, їх теж десь треба лікувати. Ми якраз в такому зручному становищі, бо в нас є два корпуси”, – каже Ярослав Чеснок.
В цьому корпусі є 60 палат для хворих на коронавірусну інфекцію. В одній максимально може перебувати чотири людини. До палат централізовано підведений кисень, окрім того, є ще три портативні концентратори кисню та п’ять апаратів ШВЛ. Обрали цей корпус для лікування хворих COVID-19 і через те, що тут проводять функціональну діагностику та працює рентген-кабінет, обладнання з якого неможливо перенести в інше приміщення. За день цей кабінет відвідує приблизно 60 хворих.
“В основному, – це обстеження органів грудної клітки. У зв’язку із пандемією коронавірусу, найбільша кількість людей звертається з ГРВІ. З 60-ти – більша частина пацієів – це пневмонії”, – розповідає Іванна Карабин.
Медичний персонал в лікарні наразі повністю забезпечений засобами індивідуального захисту, однак їх вистачить на один або два тижні, розповідає головна медсестра Галина Ярчук.
“В нас є на початок костюми захисні, халати захисні, маски, рукавиці, бахіли, шапочки, дезсередники”, – каже Галина Ярчук.
На перший час тут вистачить ліків та кисню, додає заступник генерального директора лікарні Ярослав Чеснок. Однак, надалі запаси потрібно буде поповнювати. Сподіваються це зробити після контракту з Національною службою здоров’я України. За рахунок грошей, які передбачає пакет медичних послуг для лікування хворих на COVID-19, планують ще облаштувати кисневу станцію. Для цього мають окреме приміщення. Бо поки є лише киснева шафа.
“Нам потрібно буде набагато більше кисню. В умовах звичайних, без ковіду, ми маємо потрійний запас балонів з киснем. Для ковіду цього замало”, – каже Ярослав Чеснок.