-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Закарпатті знайшли найдавніші знаряддя праці в Європі, яким 1,4 мільйона років

-Реклама-spot_img
spot_img

На Закарпатті знайшли кам’яні знаряддя праці, яким приблизно 1,4 мільйона років. Це найдавніші відомі артефакти в Європі, що дають уявлення про те, як і коли пращури людей вперше потрапили в цей регіон.

Про це стало відомо з дослідження, яке опублікував науковий журнал Nature, пише Суспільне.

Результати дослідження підтверджують теорію про те, що ці ранні “прибульці” — ймовірно, представники виду Homo erectus — прийшли в Європу зі сходу й згодом поширилися на захід.

Співавтор дослідження та археолог з Чеської академії наук у Празі Роман Гарба наголосив, що досі не було переконливих доказів міграції пращурів людини зі сходу на захід, але тепер вони з’явилися.

- РЕКЛАМА-

Веронік Мішель, геохронологиня з Університету Лазурного берега в Ніцці, зауважила, що доісторичні пам’ятки, які підтверджують присутність предків людини в Європі понад 800 тисяч років тому — надзвичайно рідкісні.

“Це нове дослідження додає ще один шматочок до пазла розселення ранніх гомінінів у Європі”, — каже вона.

Досі найдавнішими точно датованими свідченнями існування гомінідів у Європі були копалини та кам’яні знаряддя праці, знайдені в Іспанії та Франції. Їхній вік — від 1,1 до 1,2 мільйона років.

Детальніше про знайдені артефакти

Ці знаряддя праці вперше виявили ще в 1980-х роках на археологічній ділянці Королево поблизу кордону України з Румунією — однак тоді їх не змогли точно датувати.

Для цього Гарба та його колеги використали метод датування на основі космогенних нуклідів — рідкісних ізотопів, що утворюються при зіткненні високоенергетичних космічних променів з хімічними елементами в мінералах на поверхні Землі. Зміни в концентрації цих космогенних нуклідів можуть показати, як давно мінерал був закопаний.

Розрахувавши співвідношення специфічних космогенних нуклідів у шарі осаду, де були заховані знаряддя праці, команда підрахувала, що їм має бути 1,4 мільйона років. Аналіз датування, за словами Мішель, “видається дуже надійним”.

Вік знахідок наводить дослідників на думку, що їх виготовили Homo erectus — єдині давні люди, про яких відомо, що вони жили за межами Африки близько 1,4 мільйона років тому. Щобільше, знаряддя з Королево схожі на ті, які археологи раніше виявили в Кавказьких горах: теж пов’язані з Homo erectus, але датовані приблизно 1,8 мільйона років тому.

Однак Мадс Кнудсен, один з керівників дослідження й геолог з Орхуського університету в Данії, стверджує, що в артефактах Королево не було знайдено жодних скам’янілих людських решток. Саме тому не можна з упевненістю стверджувати, що ці знаряддя праці виготовили Homo erectus.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні