Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Нацбанк відсудив у прикарпатського агробарона Бахматюка майже 2 мільярда гривень

-Реклама-spot_img
spot_img

Печерський районний суд Києва зобов’язав стягнути з бізнесмена та колишнього власника банку «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка 1,8 млрд гривень на користь Національного банку України.

Про це повідомляється на сайті НБУ, пише Правда.іф з посиланням на Бліц-інфо.

Суд ухвалив таке рішення ще 14 липня. Кошти мають стягнути в рахунок погашення заборгованості «Фінансової ініціативи» за одним із наданих раніше і не повернутих кредитів рефінансування, пояснили в пресслужбі регулятора.

У Нацбанку розповіли, що в 2014 році «Фінансова ініціатива» уклала з ними договір про кредит рефінансування для підтримки ліквідності на суму 2 млрд грн.

- Advertisement -

Олег Бахматюк поручився за належне виконання банком зобов’язань з повернення кредитних коштів та уклав з НБУ договір поруки. Отже, він узяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед Національним банком.

У 2017-му Нацбанк звернувся до суду, оскільки ані банк, ані його власник не виконали взяті на себе зобов’язання.

За час розгляду справи в суді за рахунок заставного майна відбулося погашення заборгованості за кредитом на суму близько 200 мільйонів грн.

Наразі на розгляді Печерського районного суду Києва залишаються ще шість справ за позовними заявами Національного банку до Олега Бахматюка як поручителя за боргами VAB Банк та «Фінансова ініціатива» за іншими кредитами рефінансування.

Загальна сума заборгованості Бахматюка як поручителя перед НБУ становить майже 8 млрд грн, наголосили на сайті регулятора.

«На жаль, крапку в цій справі ставити наразі зарано, однак ухвалення судом цього рішення є визначальною подією щодо відновлення порушених прав Національного банку. Ми переконані, що у випадку його оскарження воно має всі підстави залишитися чинним», — зазначив директор юридичного департаменту Національного банку Олександр Зима.

Олег Бахматюк — івано-франківський бізнесмен, власник одного з найбільших українських агрохолдингів «Укрлендфармінг». У 2004 він засновував банк «Фінансова ініціатива», а в 2011-му став власником VAB Банку. Наприкінці 2014-го VAB Банк оголосив банкрутство.

У листопаді 2019 року Національне антикорупційне бюро України повідомило Бахматюку про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого банку Національним банком України.

За даними слідства, у жовтні 2014 року VAB Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. І хоча VAB Банк не подав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законів, погодилось надати такий кредит на суму 1,2 мільярда гривень.

За версією прокуратури, Бахматюк вступив у змову з ексзаступником голови Нацбанку Олександром Писаруком для одержання кредиту під заставу майна, вартість якого була завищена у 25 разів. Ціну завищили шляхом складання підроблених звітів оцінки.

У березні 2023 року Вищий антикорупційний суд заочно арештував Бахматюка за підозрою у наданні хабаря тодішньому голові Фіскальної служби Роману Насірову та його раднику, повідомляла Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Наразі Бахматюк проживає в Австрії.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні